Advertisement

Zima wróciła, trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Sobota, 21 stycznia 202323
Prognozy meteorologów się sprawdziły. W nocy do Piotrkowa znów zawitała zima. Padający śnieg spowodował trudne warunki na drogach. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ładuję galerię...

Śnieg ciągle pada, a na dworze panuje ujemna temperatura. To powoduje, że jest bardzo ślisko, zarówno na jezdniach, jak i na chodnikach. Na ulicach tworzy się błoto pośniegowe, a wiele ciągów dla pieszych jest jeszcze kompletnie nieodśnieżonych.

Zarządcom i właścicielom budynków przypominamy o konieczność zabezpieczenia i odśnieżenia chodników przylegających do posesji.

 

W Piotrkowie trwa akcja ZIMA, uwagi co do odśnieżenia dróg można zgłaszać po całodobowym numerem telefonu 607 111 265.

 

W związku z zimowymi warunkami piotrkowscy policjanci przypominają o konieczności odpowiedniego przygotowania auta przed jazdą. Za niektóre zachowania mogą nam grozić mandaty: 

  • za uruchomienie samochodu i pozostawienie go włączonego, aby się nagrzał, grozi mandat w wysokości 50 złotych,
  • za odśnieżanie wcześniej już uruchomionego samochodu grozi mandat do 300 złotych,
  • za nieodśnieżone światła pojazdu grozi mandat w wysokości 300 złotych oraz 8 punktów karnych,
  • za nieodśnieżone tablice rejestracyjne grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych,
  • za wyjazd na drogę publiczną niedokładnie odśnieżonym pojazdem grozi mandat w wysokości 3000 złotych.

Pamiętajmy, że dozwolona prędkość w takich warunkach nie zawsze oznacza bezpieczną prędkość - przypomina asp. szt. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. - Gruba pokrywa śnieżna oraz miejscowe oblodzenia w znacznym stopniu wydłużają drogę hamowania. Zwracajmy uwagę na drogę biegnącą przy otwartych terenach, gdzie z pól nawiewa znaczna ilość śniegu. Przy śliskiej nawierzchni ważne jest też zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu aby wyhamować nie doprowadzając do zdarzenia drogowego z innym pojazdem czy przeszkodą - dodaje. 

Policjanci apelują także do pieszych. Proszą, aby pomimo pierwszeństwa na przejściach dla pieszych nie wchodzić wprost pod nadjeżdżający pojazd. 

W trudnych warunkach drogowych, mimo hamowania pojazd może nie zdążyć się zatrzymać i może dojść do tragedii. Niezależnie od tego jakimi uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy, w trudnych zimowych warunkach drogowych zachowajmy szczególną ostrożność - dodaje Izabela Gajewska. 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

123 ~123 (Gość)22.01.2023 15:01

Jak wyglądałby ten artykuł i postawa kierowców gdyby zamiast grozić mandatami zachęcić kierowców do właściwego odśnieżania pojazdów i wskazać korzyści z takiej wzorowej postawy ?
Ja odśnieżył bym z miłą chęcią samochód i miał dobry dzień po przeczytaniu tak zredagowanego tekstu. Więcej pozytywów, mniej negatywów, polecam.

40


power  ~power (Gość)21.01.2023 13:03

Wszystkim co narzekają ze nie odśnieżone tu czy tam ... łopaty w ręce i do roboty ... a jak wam szkoda tych waszych autek to pieszo chodzić ...

410


filozof ~filozof (Gość)21.01.2023 22:48

Te dwa pierwsze punkty za co mogą ukarać kierowcę (zimową porą) są nielogiczne.

41


Rencista ~Rencista (Gość)21.01.2023 20:17

Wydaję mi się że moje podatki na odśnieżanie są zbyt niskie

21


Pani z BMW ~Pani z BMW (Gość)21.01.2023 20:16

Nie po to się uczyłam żeby teraz odśnieżać jak jakiś brudny robol.

14


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.01.2023 11:53

Dozorcy i straż miejska śpią jak zawsze

34


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)21.01.2023 14:04

Gdzie drogowcy znowu zaspali? jak Kowalski auta nie odśnieży to dostanie mandat a jaka kara dla służb utrzymania miasta za nieodśnieżone ulice ?

100


go?ć_epik ~go?ć_epik (Gość)21.01.2023 15:58

My ze szwagrem zawsze odśnieżamy po czteropaku a potem jedziemy do miastowych podziwiać Focus

33


Eduardo ~Eduardo (Gość)21.01.2023 11:28

Gdy spadnie trochę śniegu od razu widać, że część kierowców, nie powinna mieć prawa jazdy a z tych co mają, część nie powinna wyjeżdżać z parkingu. Ludzie, jak widzicie ośnieżoną górkę to trzeba do niej podjechać z większą prędkością a nie 15-20, bo wtedy koła się buksują i pod górkę nie podjedziecie. A za wami wszyscy pozostali z tyłu.

47


... ~... (Gość)21.01.2023 12:17

Jechać wolniej, a bezpieczniej. Nie ma co szaleć.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat