Advertisement

Zima na horyzoncie

ePiotrkow Piątek, 09 grudnia 20221
Przed nami weekend, podczas którego przejdziemy dość płynnie z przedzimia do prawdziwej zimy. I ze śniegiem, i z mrozem - przewiduje Michał Kochanowski z grupy Łowcy Burz Łódzkie. Warto zaopatrzyć się więc w cieplejsze płaszcze.
archiwum ePiotrkow.pl / fot.: iwos archiwum ePiotrkow.pl / fot.: iwos

W nocy z piątku na sobotę raczej dość pochmurno. Są duże szanse na pojawienie się mgieł. Niemal bezwietrznie. Temperatura - około 0ºC.

W sobotę spodziewamy się pierwszych opadów śniegu związanych z nadciągającą zmianą pogody, ale będą to opady niewielkie, słabe i przelotne. Nie ma jednak szans na przejaśnienia w ciągu dnia, niebo szczelnie zasnują chmury. Wiatr nadal słaby i bardzo słaby, temperatura utrzyma się cały czas na poziomie zera stopni - mówi Michał Kochanowski.

W nocy z soboty na niedzielę zacznie ogarniać Piotrków Trybunalski strefa opadów śniegu. Na dobre rozpada się w ciągu dnia i opady te potrwają aż do poniedziałku. Temperatura zacznie spadać i już w nocy ujrzymy lekki przymrozek, natomiast w ciągu dnia -1, -2 stopnie z dalszą tendencją spadkową. Wzrośnie zaś prędkość wiatru i w porywach jego prędkość będzie dochodzić do 50 km/h. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Prawdopodobnie spadnie przynajmniej 10 cm białej pokrywy śnieżnej.


A co dalej? Coraz zimniej z każdym dniem i niemal codziennie nie są wykluczone przelotne opady śniegu. 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc138211 ~gosc138211 (Gość)09.12.2022 10:46

I ja takie wiadomości szanuję

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat