Za 3,6 promila zapłaci 2,5 tysiąca

PolicjaOpoczno Czwartek, 13 stycznia 202238369
Zgodnie z nowymi przepisami rowerzysta na podwójnym gazie musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości do 2,5 tys. złotych. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze to zagrożenie dla wszystkich użytkowników.
fot.: freepik.com

Policjanci przypominają, że rowerzysta bez względu na to czy jest trzeźwy czy po spożyciu alkoholu, w kolizji z samochodem praktycznie nie żadnych szans. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, uwagę kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Kompletnie pijanego rowerzystę zatrzymali ostatnio opoczyńscy policjanci.

Sytuacja miała miejsce w Zachorzowie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, że od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych, nietrzeźwy 41-letni rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 zł - mówi st. asp. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.

 

Pomimo licznych apeli, policjanci nadal odnotowują na drogach kierujących na „podwójnym gazie”. Pijani uczestnicy ruchu drogowego są bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PawulonC ~PawulonC (Gość)13.01.2022 12:22

No faktycznie bohatera* narodowego złapali, na Wiejskiej drodze dziadek chlajus jest przykładem, taxi nie zamówi bo nie stać go, a poza tym nie ma na wsiach taryf, wpadnie pod auto to jego wina. a belki we własnym oku nie widzą. Ten co potrąci też musi uważać i stosować się do zasady ograniczonego zaufania na drodze. Policjanci to dopiero w palnik dają. A zamiast kontrolować naprawdę tych co za kółkiem są na podwójnym gazie.. Zasłaniają się c19? . Te setki małpki przy poboczach to nie są rozrzucane przez rowerzystów, bo ich nie widać na drogach międzymiastowych, tylko tych kierowców z problemem alkoholowym. A 3 mln dziennie malpeczek polskie społeczeństwo wypija, statystycznie to co 9ty polak pije codzień. Wiosną i latem będą żniwa na kolarzy. Podreperuje się budżet i premie dla Milicji.

13


wyobraźnia ~wyobraźnia (Gość)14.01.2022 10:31

Tego nie karać, bo biedny, tamtego nie karać, bo to przecież tylko dwa piwka, a jeszcze innego nie karać, bo bardzo się spieszył. Ludzie, obudźcie się! Mieliście w rodzinie jakąś śmiertelna ofiarę wypadku, albo trwałego inwalidę po wypadku? Nie? To miejcie trochę wyobraźni i wyobraźcie sobie swoją mamę lub swoje dziecko w urnie albo na wózku do zgonu. Na wózku, który już całe życie będziesz pchać.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.01.2022 13:35

Karać i jeszcze raz karać będzie mniej idiotów na drogach...

63


Bike ~Bike (Gość)13.01.2022 21:59

Już widzę jak załapią jakiegoś ,,żula,, a on wyjmuję z kieszeni 2,5tysiąca i płaci za mandat .Prawo wprowadzone będzie znów martwe ludzie nie płacili mandatów 200-300zł a będą kilka tysięcy ?

02


Kazik ~Kazik (Gość)13.01.2022 10:14

Jak złapali bezrobotnego to z czego zapłaci wsadzą go na koszt podatnika? U mnie takich znajomych złapali a teraz policja udaje ,ze ich nie widzi jak jadą po pijaku bo są niewypłacalni a po co policja ma sobie zawracać głowę takimi

52


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)13.01.2022 16:10

Zero tolerancji dla osób po przekroczeniu progu alkoholu

21


Kolasz ~Kolasz (Gość)13.01.2022 11:31

Ma tarczowki więc stać go i na mandat.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat