Advertisement

Wyśpiewali i namalowali bezpieczeństwo (ZDJĘCIA)

ePiotrkow Środa, 08 czerwca 202228891
"Moje i Twoje bezpieczeństwo", konkurs pod taką nazwą odbył się w SP nr 11. Inicjatorką wydarzenia była mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka, w ramach planu priorytetowego rejonu nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy ze szkołą oraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a jego celem było propagowanie bezpiecznych zachowań.

Ładuję galerię...

 

Jest potrzeba organizowania tego typu działań skierowanych do uczniów. Bezpieczeństwo to bardzo szeroko rozumiane pojęcie. W dzisiejszych czasach pojawia się i cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. My na co dzień pracujemy z dziećmi i podejmujemy te tematy, a konkurs jest takim podsumowaniem naszych działań - Anna Sołtys Dobrowolska, pedagog SP nr 11, członek jury.


Konkurs został podzielony na dwa bloki: plastyczny, w ramach którego uczniowie wykonywali plakaty oraz muzyczny, gdzie zadaniem uczniów było nagranie piosenki.

Przede wszystkim braliśmy pod uwagę kreatywność uczniów w doborze przedstawienia tematu konkursu. Oczywiście też estetykę i pomysłowość wykonania prac, bo to jest chyba najważniejsze w trakcie tworzenia pracy plastycznej - Ilona Trojan, nauczyciel plastyki w SP nr 11, członek jury.


Jury miało ciężki orzech do zgryzienia.

 

Pod ocenę zostały poddane 43 plakaty. Zostały one wykonane różnymi technikami, wśród których wyróżnić można rysowanie kredką, malowanie farbami czy wyklejanki. Przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia.

 

Jeżeli chodzi o piosenkę. W zmaganiach konkursowych wzięło udział osiem klas. Utwory prezentowali soliści, grupy uczniów oraz całe klasy. Jury przyznało pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

 

Zwycięzców poznamy 15 czerwca. Plakaty wykonane przez uczniów będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w Mediatece 800-lecia a zwycięską piosenkę będzie można usłyszeć na antenie Radia Strefa FM.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Antianti14 ~Antianti14 (Gość)08.06.2022 17:40

Niebezpieczne zachowania dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie na ulicach Piotrkowa widać i na przejściach w bieganie nagłe, z wpatrzonym wzrokiem w telefon pod autobusy MZK i samochody ... Totalne wyścigi kto pierwszy przebiegnie pasy....

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat