Advertisement

Wracają Koncerty Letnie. Jedną z gwiazd Jerzy Zelnik

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 27 czerwca 202219834
Władze Wolborza zapraszają na XV Letni Festiwal w kolegiacie wolborskiej. Impreza organizowana jest w trwającym roku polskiego romantyzmu, co usłyszeć będzie można w propozycjach artystów, którzy zawitają do miasta. Koncerty zainaugurowane zostaną już 3 lipca.
fot.: archiwum UM Wolbórz fot.: archiwum UM Wolbórz

Na początek publiczności w Wolborzu zaprezentuje się aktor Jerzy Zelnik, któremu towarzyszyć będzie pianistka Sylwia Orzechowska. To już w najbliższą niedzielę (03.07.2022).

 

Później (24.07.2022) swój program "Podaj rękę Ukrainie" przedstawi duet Halina Risna (sopran / Ukraina) i Alicja Węgorzewska (mezzosopran). Na organach zagra zaś Robert Grudzień.

 

Pierwszym z sierpniowych koncertów (14.08.2022) będzie Oratorium "Ojczyzną moją jest Bóg", w wykonaniu wokalistów: Marcina Obuchowskiego i Alicji Karpiuk, którym akompaniować będą muzycy: Artur Figiel, Barbara Grondkowska i Kamil Turczyn.

 

Na zakończenie (28.08.2022) XV Letniego Festiwalu w kolegiacie wolborskiej, z programem "Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku", wystąpi ukraińsku duet Lilya Tsura (skrzypce) i Olena Matselyukh (organy). 

 

Organizatorem koncertów jest Wolborskie Centrum Kultury, a dyrektorem festiwalu już od lat Robert Grudzień, Honorowy Obywatel Wolborza. Do wspólnego zasłuchania się w piękne brzmienia zaprasza również burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

 

Więcej szczegółów na plakacie.

 


Zainteresował temat?

2

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anastazja ~anastazja (Gość)27.06.2022 22:21

Zelnik, nie dziękuję.

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat