Advertisement

Wandale niszczą Piotrków [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Środa, 23 listopada 2022521945
Powywracane kosze na śmieci, połamane ławki, pomazane mury - to tylko niektóre przykłady wandalizmów, jakie w ciągu ostatnich miesięcy można zauważyć w Piotrkowie. Chuligani znów w sposób szczególny upodobali sobie wiaty przystankowe.

Ładuję galerię...

Wiaty przystankowe służą pasażerom zarówno komunikacji miejskiej, jak i regionalnej. O ich stan dba Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, który na bieżąco dokonuje ich napraw i modernizacji. 

W tym roku wydaliśmy już na infrastrukturę przystankową (bez sprzątania - red.) kwotę ok. 114 tys. zł. Środki te zostały w dużej mierze przeznaczone na likwidację uszkodzeń wiat powstałych nie w wyniku ich codziennego użytkowania, a aktów wandalizmu. Chodzi m.in. o tłuczenie szyb czy wypisywanie bohomazów. Od początku roku odnotowano prawie 50 takich zdarzeń - wylicza Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Jak dodają urzędnicy, każdy zaobserwowany przypadek wandalizmu jest zgłaszany na policję celem. 

 

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którym uda się uchwycić sprawców "na gorącym uczynku" o zgłaszanie służbom porządkowym wszelkich przypadków niszczenia naszego wspólnego mienia. Powiedzmy: NIE dewastacji przystanków i nie pozwólmy, aby wandale zostawali bezkarni. Szpetne napisy, wulgaryzmy oraz zdewastowane wiaty przystankowe psują wizerunek miasta oraz pozostawiają negatywne odczucia nie tylko u mieszkańców, ale oraz u gości i turystów odwiedzających Piotrków - apelują urzędnicy. 

 

Wielości zdarzeń i skali problemu świadczy załączona galeria.


Zainteresował temat?

8

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

uczeń ~uczeń (Gość)24.11.2022 19:43

Może szef Straży Miejskiej do obserwacji monitoringu i odbierania telefonów, zatrudniłby osobę niepełnosprawną .Natomiast zdrowego funkcjonariusza wysłać na ulice do zwalczania wandalizmu.

20


Bidak ~Bidak (Gość)24.11.2022 17:02

Faktycznie na Sulejowskiej już kilka razy w tym roku był potłuczony przystanek. Jedyna opcja to monitoring miejski na większą skalę a nie tylko w centrum miasta. Narzekanie na służby miejskie nic nie da trzeba samemu zgłaszać jak się coś zauważy. Po złapaniu obciążyć kosztami albo konfiskować mienie i na aukcje, jak nie zaczniemy niszczyć takich ludzi to się to nie skończy.

20


Zatroskany ~Zatroskany (Gość)24.11.2022 10:30

A jest jeszcze co niszczyć w tym mieście ?

75


stefan ~stefan (Gość)23.11.2022 20:03

z ciekawości czy widział ktos w tym roku pieszy patrol straży miejskiej?
w ogóle ta instytucja w piotrkowie i nie tylko to miejsce dla pociotków fajnya spokojna robotka
a no i pewnie to dewastuja te biedne matki z dziecmi ze wschodu bo tacy tu mieli przyjeżdzać...to napewno nie ci młodzi chłopcy ze wschodnim akcentem którzy teraz tu "latają stadami" po centrum nie ponimaju i nierozumiaju tego

170


airreym ~airreym (Gość)23.11.2022 09:57

W ogóle ostatnio nasiliły się akty wandalizmu, kradzieże, pobicia.

160


Takie miasto ~Takie miasto (Gość)23.11.2022 14:11

gdzie jest Straż Miejska? Gdzie monitoring?

111


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)23.11.2022 12:23

Za co płacimy straży miejskiej. Biorą kasę i nic nie robią. Ten wynalazek już dawno powinien być zlikwidowany.Etaty i kasę przenieść do policji i będzie lepiej. A panowie pracują do 22. Bo po co po nocy chodzić.

142


nie wiem ~nie wiem (Gość)24.11.2022 07:48

nie korzystam

02


goœć_obywatel ~goœć_obywatel (Gość)23.11.2022 08:48

To jest wina miasta, że nie ma rozrywki dla młodzieży i dlatego z nudów po prostu niszczą dla zabawy.

712


Hmmm ~Hmmm (Gość)23.11.2022 19:11

Bezkarność rodzi patologię. Gdyby za drobne kradzieże w sklepie, czy akty wandalizmu byłaby kara upublicznienia wizerunku (np. naklejenie na zniszczonym przystanku zdjęcia i danych osobowych sprawcy) oraz pokrycie kosztów szkody i naprawa, to by ludziom było zwyczajnie wstyd.
Podobnie że szkołą. Kiedy ja byłem dzieckiem, nauczyciel był szanowany. Teraz w szkołach samowolka, a jak nauczyciel zwróci uwagę, to jeszcze rodzic zrobi awanturę.
Oto efekty. Czym skorupka za młodu nasiąknie....

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat