artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie OC- kiedy jest opcją, a kiedy obowiązkiem?

Piątek, 15 października 2021
Życie bywa nieprzewidywalne. Nie wszystko, co się nam wydarza, jest od nas zależne. Tak naprawdę, na wiele sytuacji nie mamy żadnego wpływu, one jednak mają znaczący wpływ na nasze życie, czy na funkcjonowanie naszej firmy. Na szczęście, od takich wypadków możemy się uchronić, wykupując ubezpieczenie. Dlaczego warto je wykupić i kiedy jest ono obowiązkowe, a kiedy możemy zdecydować się na nie w pełni dobrowolnie? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

 

Ubezpieczenie firmy- dlaczego należy o nie zadbać?

Prowadzenie firmy jest źródłem dochodów, ale także pewnego rodzaju ryzykiem. Nawet niewielkie przedsiębiorstwo może paść ofiarą kradzieży, włamania czy innego losowego zdarzenia, na które nie mamy wpływu. Aby móc zachować większy spokój i zająć się tym, co naprawdę ważne, najlepiej jest zadbać o ubezpieczenie działalności gospodarczej. W niektórych profesjach ubezpieczenie jest obowiązkowe. Chodzi o zawody, których wykonywanie niesie ze sobą ryzyko wyrządzenia szkody osobom trzecim. Krzywda ta nie musi wynikać z celowego działania, jednak błędy w wykonywaniu pewnych czynności po prostu się zdarzają. Taki zawód to np. notariusz, radca prawny czy inżynier budownictwa. Oprócz tych zawodów, do wykupienia polisy zobowiązana jest także osoba prowadząca biuro rachunkowe, a także agent ubezpieczeniowy. W pozostałych sytuacjach polisa OC nie jest obowiązkiem, warto jednak ją wykupić, by zabezpieczyć się od zdarzeń losowych, na które nie masz wpływu, a które mogą niekorzystnie wpłynąć na finanse Twojej firmy. Ubezpieczenie OC firmy czy ubezpieczenie maszyn budowlanych powinno być oczywiste dla własnego bezpieczeństwa i spokoju.

 

Ubezpieczenie samochodu- czy jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie samochodu w naszym kraju jest obowiązkowe. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi opłacać ubezpieczenie OC. Może także dodatkowo wykupić polisę AC oraz NNW. Korzystne polisy znaleźć można bez wychodzenia z domu, przez internet. Jeżeli szukasz odpowiedniej polisy, zostaw numer telefonu na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w doborze odpowiedniego ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenia dla dużych i średnich przedsiębiorstw

Zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach możliwe jest grupowe ubezpieczenie NNW dla pracodawcy, jak i dla pracowników. Ochroną ubezpieczeniową może być objęte mienie, ale także odpowiedzialność cywilna. Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie, najlepiej skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże w doborze najodpowiedniejszej polisy.

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat