Advertisement

Tymczasowa droga na ul. Hortensji

ePiotrkow Piątek, 17 czerwca 202233055
Ulica Hortensji w Piotrkowie zyskała nową nawierzchnię, na razie tymczasową. Została ona wybudowana z kruszywa i umożliwia dojazd do posesji, na których powstaje mini osiedle domów jednorodzinnych.

Ładuję galerię...

Historia tego miejsca i tej drogi rozpoczyna się wraz z inauguracją miejskiego programu "Działka pod budowę domu za 50% ceny". W jego ramach miasto sprzedało w tym rejonie kilka działek, a nabywcy przystąpili do budowy swoich domów. Szybko okazało się jednak, że istniejąca tam nawierzchnia nie wytrzymuje zderzenia z ciężkimi pojazdami budowy. 

 

Miasto docelowo planuje tam wybudować drogę z prawdziwego zdarzenia (trwają już prace projektowe - red.), ale na czas trwających budów zdecydowano się na tymczasowe rozwiązanie. 

Wychodząc naprzeciw postulatom piotrkowian mieszkających w tym rejonie i właścicieli nowo nabytych nieruchomości przy ul. Hortensji miasto postanowiło wybudować dla nich drogę tymczasową, która w znacznym stopniu umożliwi dojazd do nabytych posesji. Ograniczy też wykorzystywanie wlotu od strony ulicy Topolowej - informują magistraccy urzędnicy. 

Droga o pełnych parametrach ma być wykonana później.

Dziś budowa ulicy Hortensji o pełnych parametrach byłaby  nieuzasadniona, ponieważ nowo budujące się domy w tym rejonie będą zapewne ingerowały w pas drogowy celem podłączenia różnych mediów - przekonują urzędnicy.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.06.2022 08:09

Inne drogi widoczne z Ratusza to co?

31


swąd ~swąd (Gość)17.06.2022 21:00

To tam gdzie w pożarach utylizują nadmiar odpadów?

80


byly pracownik huty ~byly pracownik huty (Gość)17.06.2022 17:01

No wreszcie ktos pomyslal aby uczcic ten slynny zaklad.Brawo.

60


Jaśnie pan ~Jaśnie pan (Gość)17.06.2022 16:47

Kochajmy tymczasowość, zanim będzie lepiej.

61


Eirir ~Eirir (Gość)17.06.2022 12:13

Marzę o takiej równej, tymczasowej drodze na Roosevelta

170


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat