Advertisement
artykuł sponsorowany

Świece zapłonowe to ważne elementy układu zapłonowego. Jaką pełnią rolę i co zrobić, gdy ulegną awarii?

Piątek, 27 maja 2022
Układ zapłonowy odpowiada za uruchomienie silnika, zatem jego niesprawność oznacza brak możliwości ruszenia z miejsca. Jednak to nie wszystko. Układ ten pracuje również w czasie jazdy, co czyni go jeszcze ważniejszym. Z czego składa się układ zapłonowy i jaką rolę odgrywają w nim świece zapłonowe? Co zrobić, gdy świece lub inne elementy tego układu ulegną awarii? Odpowiadamy!
Świece zapłonowe to ważne elementy układu zapłonowego. Jaką pełnią rolę i co zrobić, gdy ulegną awarii?

Świece i pozostałe elementy układu zapłonowego

 

Układ zapłonowy składa się z kilku elementów. Jego praca zaczyna się w alternatorze. Jest to urządzenie działające w podobny sposób jak prądnica. Generowana w alternatorze energia elektryczna zostaje przekazana do cewek zapłonowych. Następnie z cewek wędruje do świec. Jeśli chodzi o świece zapłonowe, są to elementy bezpośrednio odpowiedzialne za przekazanie iskry do silnika. Innymi słowy, to za sprawą świec zapłonowych możliwe jest spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Wszystkie wymienione powyżej elementy układu zapłonowego znajdziesz w sklepie internetowym Ucando.pl. To sprawdzony sprzedawca, oferujący zarówno pojedyncze podzespoły, jak i kompletne zestawy. Niewątpliwie zakup zestawu to często najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie że wybierając tę opcję, można znacząco zaoszczędzić na pojedynczej części.

 

Uszkodzone świece zapłonowe - co robić?

 

Każdy element wyposażenia pojazdu może ulec uszkodzeniu. Świeca zapłonowe wytwarza iskry, pracując w wysokiej temperaturze, co naraża ją na uszkodzenia. Może dojść do przepalenia, ale też uszkodzenia mechanicznego świecy. Warto w tym miejscu zauważyć, że w każdym samochodzie obecnych jest kilka świec. Uszkodzenie tylko jednej może nie być wyraźnie odczuwalne. Niemniej jednak w rzeczywistości ma to swoje konsekwencje.

 

Jeśli świeca jest uszkodzona, spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej nie przebiega w prawidłowy sposób. W takiej sytuacji mogą się pojawiać problemy z uzyskiwaniem wysokich osiągów. Co więcej, awaria jednego elementu zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia kolejnych części. Dlatego też, jeśli świeca zapłonowa przestaje działać, trzeba ją wymienić. Należy podkreślić, że świece zapłonowe najlepiej wymieniać w zestawie.

 

Gdzie kupować świece zapłonowe?

 

Tak niezbędne, i niestety dosyć awaryjne, części samochodowe jak świece zapłonowe są ogólnodostępne. Znajdziesz je w każdym sklepie stacjonarnym z częściami samochodowymi. Jednak w sklepach naziemnych wybór jest zawsze mocno ograniczony. W końcu magazyny mają ograniczoną pojemność. Dlatego decydując się na zakup w sklepie stacjonarnym, ryzykujesz, że nie znajdziesz części pasującej do Twojego pojazdu.

 

Świece zapłonowe oferują również sklepy internetowe, takie jak wspomniane już wcześniej Ucando.pl - https://www.ucando.pl/k/swiece-zaplonowe/U1104. Czy warto kupować części samochodowe w ten sposób? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, pod warunkiem wyboru zaufanych sprzedawców, takich jak właśnie Ucando. Zakupy online to duży wybór części, dostępnych w niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Wygodą jest też możliwość kupienia części bez wychodzenia z domu.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat