Advertisement

Strażacy znów w akcji. Zniszczenia po ulewach [ZDJĘCIA]

ePiotrkowRegion Czwartek, 09 czerwca 2022257426
Czwartkowe (09.06.2022) burze, którym towarzyszył porywisty wiatr, spowodowały szereg strat w naszym regionie. Ucierpiały między innymi posesje w Majkowie Średnim, w tym tamtejsza strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Łącznie piotrkowscy strażacy wyjeżdżali na interwencje związane z gwałtowną aurą piętnastokrotnie. Potwierdzają, że kumulacja zdarzeń miała miejsce w Majkowie. 

Zgłoszenia z tego rejonu rzeczywiście przeważały. Mieliśmy uszkodzony garaż czy zalaną posesję. Zniszczony został też dach budynku OSP Majków Średni, na powierzchni 8 na 12 metrów. Na tę chwilę nie mamy informacji o tym, że wskutek zdarzeń pogodowych, ktoś ucierpiał - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Ze skutkami zalania posesji mierzyli się też druhowie z Gomulina. 

Nasze działania polegają na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic. Wody podczas tego procesu szybko nie ubywa, więc przed nami jeszcze trochę pracy. Oprócz samego Gomulina interweniowaliśmy też w Majkowie Dużym. Poza osuszaniem obiektów, pomagaliśmy też przy zerwanej linii telefonicznej - relacjonuje Mateusz Maślanka, prezes OSP Gomulin. 

 

W wielu miejscach powiatu piotrkowskiego występują problemy z dostawą prądu. Takie sygnały docierają do nas m.in. z gmin Grabica, Moszczenica i Wola Krzysztoporska.

 

Zniszczone zostały także rolnicze uprawy i gospodarstwa. 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Awer ~Awer (Gość)09.06.2022 22:00

Zalewa tam gdzie zawsze a że ludzie na takie żeczy nie zwracają uwagi tylko stawiają domy to nih nie mają do kogoś ale

176


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)10.06.2022 08:01

Wczoraj w Babach kłopoty z wejściem do Dino tak pięknie parking zrobiony ,ze woda pod drzwiami prawie a mnie zastanawia kto to zaprojektował i wykonywał bo partactwo widać na odległość ale to tylko Polska czego się spodziewać byle coś wybudować ale jak to już nie ważne byle kasę dostać za robotę

60


?? ~?? (Gość)09.06.2022 21:22

Troche deszczu a tu afery kręcą jakby niewiadomo co.

119


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat