Sterowiec WOLNOŚĆ w Focus Mall w Piotrkowie

Czwartek, 21 października 20211 1050
Od 19 do 24 października w ramach VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki, wystawy ogólnopolskiego konkursu, w galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim można oglądać wyjątkową instalację sterowca, pracę autorstwa Katarzyny Łyszkowskej. Sterowiec zawisł w przestrzeni centrum pod świetlikiem przy wejściu głównym. W sobotę 23 października, od godz. 15.00 w galerii, każdy Piotrkowianin może pozostawić swój rysunkowy komunikat, znak lub zdanie w rozpoczętym przez artystkę długoterminowym (2021-2028 r.) naborze do kolekcji WOLNOŚĆ.

Sterowiec WOLNOŚĆ przywołuje ideę wolności. Według autorki projektu instalacja jest próbą zbudowania międzypokoleniowej platformy porozumienia, dążącej do otwartego dialogu. Mural na poszyciu sterowca składa się z rysunków otrzymanych od ponad 70 uczestników z Polski, Białorusi, Hiszpanii i RPA. Artystka zaprasza mieszkańców Piotrkowa do współtworzenia instalacji. Idea dialogu ma być wyrażona m.in. poprzez otwarty nabór rysunków, dotyczących idei wolności bez względu na wiek autorów, ich umiejętności rysunkowe, pochodzenie czy przekonania.

 

W sobotę 23 października w Focus Mall przy instalacji sterowca Katarzyna Łyszkowska będzie także prowadziła spotkanie połączone z „Warsztatem Wolności”. Każdy odwiedzający centrum może zainspirować się sterowcem oraz prezentowanym filmem i w odpowiedzi narysować lub napisać autorce swoją graficzną wypowiedź o wolności. Osoby, których prace wejdą do „Kolekcji Wolność" otrzymają CERTYFIKATY. Prace będą prezentowane na stronach projektu oraz podczas pokazów obiektu w przestrzeni kolejnych polskich miast. Więcej o twórczości artystki można dowiedzieć się po adresem: https://katarzynalyszkowska.com/.

 

- Focus Mall w Piotrkowie aktywnie angażuje się w życie kulturalno-społeczne naszego miasta. Cieszymy się, że możemy gościć u nas tak szczególną instalację. Zachęcamy mieszkańców Piotrkowa i okolic do zapoznania się z nią i jej współtworzenia - powiedziała Olga Wiernicka, Area Marketing Manager Nepi Rockcastle.

 

PIOTRKOWSKIE BIENNALE SZTUKI

 

Konkurs ogólnopolski, którego celem jest przegląd i prezentacja współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnych technikach, konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami, popularyzacja najciekawszych, aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych. Każda edycja Biennale to pretekst do prezentacji postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji tematu stawianego przez organizatora. Ukierunkowanie biennale na autentyczne problemy filozoficzne to cecha wyróżniająca ten konkurs. Tematem tegorocznego Biennale –„Powrót do gwiazd” – czerpie inspiracje z książki Stanisława Lema o tym samym tytule.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)21.10.2021 19:52

Fajny.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat