Advertisement

Startuje sezon roweru miejskiego

UM Piotrków Trybunalski Środa, 29 marca 202344
W najbliższą sobotę, tj. 1 kwietnia rozpoczyna się kolejny sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Od tego roku nie brakuje nowości w funkcjonowaniu systemu.
fot.: UM w Piotrkowie Trybunalskim fot.: UM w Piotrkowie Trybunalskim

Samo wypożyczenie jednośladu jest niezwykle proste. Wystarczy posiadać aktywne konto PRM. Można je założyć na stronie internetowej piotrkowskirower.pl lub poprzez aplikację. Konto będzie aktywne jeśli znajdzie się na nim co najmniej 10 złotych.

Wraz ze startem nowego sezonu PRM pojawią się nowości. - Wszystkie rowery będą wyposażone w urządzenia GPS. Pomoże to namierzać jednoślady, które zostały pozostawione, lub też porzucone w niepożądanych miejscach - zaznaczają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Pod koniec ubiegłego roku w ZDiUM rozstrzygnięto przetarg na obsługę PRM. Mimo że obsługą nadal będzie zajmowała się firma Nextbike to nieco zmienią się zasady funkcjonowania systemu.

Na bieżąco kontrolujemy zapotrzebowanie na rower miejski. Nie jest ono już takie jak w początkowej fazie, funkcjonowania projektu. Pojawiły się na ulicach hulajnogi elektryczne, które są alternatywą dla jednośladów. Nie możemy wykluczyć, że w mieście pojawią się inni prywatni dostawcy tego typu usług. Mając na uwadze powyższe postanowiliśmy nie generować dodatkowych kosztów dla miasta i zmniejszyliśmy liczbę rowerów i stacji - mówi Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM i informuje, że obecna umowa została zawarta na okres dwóch lat (dwa sezony 2023 r. i 2024 r.).

W tym roku korzystanie z roweru przez klientów systemu przez pierwsze 10 minut od chwili wypożyczenia roweru będzie darmowe. Czas od 11 do 31 minut wypożyczenia będzie kosztował 1 zł. Natomiast od 31 do 60 minut 2 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia – 3 zł.

W tegorocznym sezonie do dyspozycji mieszkańców przygotowanych zostało 40 rowerów, które rozmieszczone będą na pięciu stacjach:

  • Dworzec Kolejowy
  • Belzacka Basen
  • Stare Miasto Mediateka
  • Słowackiego Osiedle
  • Osiedle Łódzka

Tegoroczny sezon PRM zakończy się 30 września. Szczegóły dotyczące rejestracji i wypożyczania rowerów można znaleźć na stronie www.piotrkowskirower.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ciemnota ~Ciemnota (Gość)29.03.2023 10:21

2023 rok i rower bez licznika? Już 25 lat temu miałem przy rowerze licznik.

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.03.2023 10:16

Nie powinno być żadnych stacji po prostu rower powinien być darmowy dla mieszkańca Piotrkowa

40


Garfield ~Garfield (Gość)29.03.2023 09:22

Nie wierzcie, tu przecież jest napisane że 1 kwietnia a więc żarty sobie z ludzi chcą zrobić.

81


EP ~EP (Gość)29.03.2023 09:18

Po co 5 stacji wystarczy jedna pod mediateką

72


Seba ~Seba (Gość)29.03.2023 09:03

Rower powinien być elektryczny żeby był zeroemisyjny tak jak limuzyna prezydencka

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat