Reklama

Startuje budżet obywatelski. Do wydania 8 milionów

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 14 maja 202213757
Od 16 maja mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.
Fot. UM Piotrków

To już szósta edycja budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. W tym roku na realizację ciekawych pomysłów mieszkańców regionu przeznaczono 8 milionów złotych. W ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe.

Do puli wojewódzkiej można zgłaszać projekty dotyczące inwestycji i remontów. Natomiast do 24 pul powiatowych przyjmowane będą pomysły zadań nieinwestycyjnych dotyczących sportu, turystyki, bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem oraz kultury w nawiązaniu do historii województwa – tłumaczą urzędnicy.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja. Projekty do puli wojewódzkiej mogą składać wszyscy mieszkańcy łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych - mieszkańcy powiatu, którego dotyczyć będzie zgłoszony projekt.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” dostępne są na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl.


Zainteresował temat?

1

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)17.05.2022 08:46

Jaki to budżet obywatelski, jak to mieszkańcy musza wszystko wymyśleć, a władza palcem nie kiwnie żeby coś samemu zrobić- gdzie ich obietnice wyborcze i program ?

10


Glifocyt ~Glifocyt (Gość)14.05.2022 10:03

Szkoły wywalić z budżetu

72


fan piotrkowa ~fan piotrkowa (Gość)14.05.2022 21:35

A może "pożal się Boże malkontencie" burmistrz Sulejowa o to zadba.

11


hemoroid ~hemoroid (Gość)14.05.2022 11:39

A czy mozna zgłosić tą nieszczęsną ścieżkę rowerową do Sulejowa? A może ten nasz pożal się Boże prezydent sam na to wpadnie czy może będzie kolejna Mediateka ?

62


Grażyna ~Grażyna (Gość)14.05.2022 11:09

Piosenkę Pana Zenka Martyniuka „O oczach zielonych” bym chciała na koncercie z budżetu obywatelskiego usłyszeć.

72


Ja ~Ja (Gość)14.05.2022 09:25

Kumoterstwo?

51


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat