Advertisement

Skończyli. Będzie bezpieczniej?

ePiotrkow Poniedziałek, 31 października 20229
Zakończyła się budowa dwóch nowych tzw. aktywnych przejść w Piotrkowie. Łącznie takie rozwiązanie zastosowano już na ośmiu przejściach dla pieszych w mieście.

Ładuję galerię...

Zakończyła się budowa dwóch nowych. tzw. aktywnych przejść. Rozwiązanie, którego zadaniem jest zwiększenia bezpieczeństwa przechodniów, zastosowano w al. gen. Władysława Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Kobyłeckiego oraz w al. 3 Maja, na wysokości nieruchomości al. 3 Maja 7.

 

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, "aktywne przejścia" charakteryzują się zamontowanymi w jezdni dwukolorowymi diodami.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zapalają się światłem przerywanym, w momencie, kiedy pieszy zbliża się do tzw. "zebry". Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych umieszcza się pulsacyjne światło pomarańczowe, które zapala się równocześnie z diodami. Dzięki takiemu doświetleniu przejście dla pieszych jest jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku - wyjaśniają. 

Łącznie w mieście jest już sześć takich przejść: 

  • przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego,
  • przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika (w pobliżu SP10),
  • skrzyżowanie ul. Curie-Skłodowskiej z Leonarda (w pobliżu Mediateki),
  • skrzyżowanie ul. Łódzkiej z Gęsią,
  • na ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2),
  • u zbiegu ulic Dzielnej i Al. Piłsudskiego,
  • na al. gen. Władysława Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kobyłeckiego,
  • w al. 3 Maja (na wysokości nieruchomości al. 3 Maja 7).

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

GTC ~GTC (Gość)01.11.2022 05:58

Piękna kobieta w pięknej GTC-pozdrawiam Pani Martyno!!!

12


Kierowca i pieszy ~Kierowca i pieszy (Gość)31.10.2022 11:04

Super, takie przejście nikomu nie zaszkodzi, może jedynie pomóc. Ps. kiedy wejdzie w życie przepis, że w okresie jesienno-zimowym piesi powinni mieć wieczorami obowiązkowy odblask? Póki co to tylko kierowcy mają listę obowiązków, za to piesi coraz częściej chodzą jak chcą. Mistrzostwa w kombinowaniu są na Wyzwolenia. Przejścia co kilkadziesiąt metrów, a pajace i tak przechodzą byle gdzie. Szkoda przejść kilka kroków...

123


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)31.10.2022 19:26

W Alejach dwie dziewczyny przechodziły przez to nowe przejście, mgła, ledwo co widać, a światełka nie włączyły się. Pieniądze wyrzucone w błoto, bo działa jak chce i kiedy chce

30


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)31.10.2022 18:24

Dziś wracam z trasy jadę przez gminę Moszczenica mgła pod wieczór taka ,że nic nie widać a tu proszę dwóch rowerzystów beztrosko jedzie sobie środkiem jezdni bez oświetlenia i wężykiem aż się prosili o garaż z tyłka.
Co do przejść to lampeczki nie poprawia bezpieczeństwa i redakcja niech napisze ile wydano na takie jedno kolorowe przejście?

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)31.10.2022 15:52

Jestem ciekaw jaki jest koszt tegk badziewia które pochodzi miesiąc może mamy ich 8 ale ile z tych ośmiu działa? Za te 8 przejść to pewnie by dobrze doświetlił wszystkie przejścia w mieście i kierowca by widział pieszego a nie czekał czy lampki choinkowe zaczną migać czy nie. Na łódzkiej przejście się zapala jak autobus albo ciężarówka przejedzie. Książkowe wywalenie pieniędzy w błoto

60


Dudur ~Dudur (Gość)31.10.2022 14:01

Będzie na pewno więcej korków, większe zanieczyszczenie powietrza w tym rejonie, więcej energii miasto wyda. Potencjalnie zwolni z myślenia pieszych, a to ewentualne wypadki

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat