Advertisement

Prezydent zaapelował do premiera ws. cen ciepła

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 24 stycznia 202371
W związku z nadchodzącymi podwyżkami rachunków za ogrzewanie, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. W korespondencji wysłanej do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował o to, by rząd skutecznie wprowadził rozwiązania, które będą wsparciem dla przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców ciepła systemowego. Miałoby to ochronić Polaków przed drastycznymi podwyżkami cen ciepła. Sugeruje też ponowne obniżenie podatku VAT na ciepło do poziomu 5%.
fot.: K. Rudzki fot.: K. Rudzki

Problem związany ze znaczącym wzrostem kosztów ogrzewania dotknął też zdecydowaną większość mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim czytamy między innymi:

Na nadchodzące podwyżki rachunków za ogrzewanie nie może się zgodzić prezydent Krzysztof Chojniak. (...) Prezydent zwrócił się z apelem do Premiera Mateusza Morawieckiego. W piśmie Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego apeluje o skuteczne i szybkie działania mające na celu dodatkowe wsparcie mieszkańców, aby w tych ciężkich czasach wspomóc obywateli i obniżyć koszty ciepła, zwłaszcza że ceny towarów i usług potrzebnych do codziennego życia ciągle rosną.

 

Poniżej do pobrania pełna treść pisma: 

 

pobierz plik pismo-do-prezesa-rady-ministro-1674483496.pdf

 

 


Zainteresował temat?

4

11


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (71)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)26.01.2023 04:45

Podczas protestu w budynku urzędu miasta czekali policjanci w pełnym rynsztunku gotowi do pałowania i gazowania okradzionych ludzi. Straciłem właśnie do ciebie brak szacunku dzieciaku. 19.01.23 jest dniem kiedy przestałeś być mężczyzną. Wstyd i hańba.

30


danek ~danek (Gość)25.01.2023 19:34

No nie , ten gostek rozwala cały system . Najpierw zrobił bajzel , a teraz szuka frajera żeby to posprzątał , Typowa pisorska zagrywka iść w zaparte nawet jak cię złapią za rękę to się wyprzeć że nie moja !!

32


mzgk ~mzgk (Gość)25.01.2023 19:16

Cwaniki wiedzą że ustawa blokująca cenę ciepła jest w sejmie tak jak(prądu,gazu i węgla)to występują z apelem by głupich mieszkańców wykiwać i w następnym komentarzu napisać jak troszczyłem się o was nawet u premiera. Zobaczycie że będzie tak przedstawiał i przypisywał sobie zasługi!!!!!!Tylko szkoda że nie pisał jak jego prezes-milioner-emeryt składał wniosek do URE.

60


ooooo ~ooooo (Gość)25.01.2023 18:06

https://radni.tv/transmisja/?id=1652

30


Dymisja natychmiast. ~Dymisja natychmiast. (Gość)25.01.2023 16:25

Zwykła a hucpa chojniaka. Apeluje, bo rząd ogłosił, że pracuje nad doplatami, dla odbiorców ciepła. Rzecz stanie się, bez jego apeli. Będzie udawał siłę sprawczą.

50


KKK ~KKK (Gość)25.01.2023 14:09

No tak - tylko na dzisiejszej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się, że pan Krawczyński kilka miesięcy temu wnioskował do URE ceną za 1 GJ prawie 300 zł. URE nie zgodziło się na taką stawkę i wprowadziło 208 zł/GJ. Zatem już kilka miesięcy temu pan prezes ciepłowni chciał mieszkańców PT uraczyć stawką chyba najwyższą w Polsce.

110


mzgk ~mzgk (Gość)25.01.2023 13:56

Jakim trzeba być krętaczem by rozwalić MZGK sp.zoo i rozbudować koryta dla kolesiów.Ja bym poprosił premiera o wprowadzenie poważnej kontroli i zobaczycie jak będą robić w "gacie"

100


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)25.01.2023 13:52

Dopiero teraz zaapelował. Śmieszne. Obudził się dopiero wtedy jak zaczął się robić szum. Jak miał na biurku zatwierdzoną przez URE taryfę to o czym myślał? Pewnie że mieszkańcy jakoś to łykną ze spokojem i zapłacą. Gospodarz miasta do wymiany natychmiast. Nie obchodzi go sytuacja mieszkańców a taki ktoś nie powinien być prezydentem.

70


Adasko ~Adasko (Gość)25.01.2023 13:18

Kiedyś śmiałem się z Lepera dziś napiszę, że dobrze chłop powiedział. "wy nic ludziom nie dawajcie, przestańcie im zabierać a ludzie sami sobie dadzą radę". Do rządzenia państwem powinni być nominowani ludzi, którzy prowadzą mądrze swoje biznesy i potrafią rządzić a nie matoły, które ślizgają się ze stołka na stołek

150


Szopki ~Szopki (Gość)24.01.2023 16:56

Czy to wina rządu że w naszym mieście wszystko na kredyt i bez dofinansowań? Prezydent i jego świta uważają, że po co starać się o dofinansowanie, pisać jakieś skomplikowane wnioski, kiedy prościej wziąć kredycik, który i tak mieszkańcy spłacą. To dlatego u nas podwyżki 94% a w innych miastach jedynie 30%. Przecież przepisy w kraju są jednakowe dla wszystkich. Teraz widać jak kto rządzi w samorządach.

191


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat