Advertisement

Poradnik, jakiego jeszcze nie było: piotrkowska urzędniczka wydała książkę.

Strefa FM Wtorek, 22 lutego 202222
Do niedawna znana głównie jako specjalistka ds. pozyskiwania funduszy unijnych, rzeczniczka, pracownica Urzędu Miasta. A od dwóch tygodni także jako pisarka.

fot.: Jolanta Kopeć

 

Jolanta Kopeć po aktywności w mediach społecznościowych, gdzie niejednokrotnie opisywała zabawne historie ze swojego życia, postanowiła wydać książkę. W zasadzie to poradnik, choć dość znacznie różniący się od tych obecnych na rynku. Nosi tytuł „W dwa wieczory do siebie”.

 - To zupełnie nowa jakość na rynku kobiecych poradników – mówiła autorka w Maglu  (Strefa Fm Piotrków). - Nie ma w niej dobrych rad, ćwiczeń, naukowych wywodów, ani moralizowania. Są skrawki mojego życia zamknięte w listach do przyjaciółki, są pytania, rozmowy, żart i dużo autoironii. Proces, przez który przeprowadzam kobiety odbywa się niezauważenie, podprogowo, lekko.

Lekko i w formie listów pisanych do przyjaciółki. Książka powstawała w czasie pandemii.

- Trochę żeby zająć czymś myśli, trochę z obawy, że jeśli to już koniec, to nic po sobie nie pozostawię – wspominała Jolanta Kopeć. - Były dni, kiedy czułam się silniejsza i chciałam wesprzeć inne kobiety. Ale miałam też chwile zwątpienia, kiedy nie mogłam znaleźć wydawcy, proces wydawniczy dłużył się w nieskończoność.

Bo, jak mówi autorka, dziś łatwiej jest książkę napisać niż później ją wydać. Ale w tym przypadku się udało. Nakład to kilkaset egzemplarzy. W pierwszych dwóch tygodniach sprzedało się ok. 200 sztuk.

 - Spełniło się moje marzenie. Nie dlatego, że wydałam książkę, tylko dlatego że wydałam książkę, która ma dużą moc. Wiem o tym z najlepszego źródła, bo od moich pierwszych czytelniczek, tych które najbardziej na nią czekały.

 

Pani Jolanta nie wyklucza, że  jeśli literacki debiut okaże się sukcesem (co oznacza dodruk), napisze poradnik dla mężczyzn. A na razie nadal pracuje w piotrkowskim magistracie i zaprasza na swój wieczór autorski, który odbędzie się 13 marca w restauracji Staromiejska o godzinie 18.00. Książkę w „Dwa wieczory do siebie” można nabyć w sprzedaży internetowej  i w księgarni Oświata.

 

 


Zainteresował temat?

7

10


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)22.02.2022 17:08

Niezły badziew...
Specjalistka od funduszy ? Dziwne, jakoś zbyt dużo to ich w Piotrkowie nie widać.

149


ech,,, ~ech,,, (Gość)23.02.2022 09:44

Ale w Was dużo jadu. Skąd to się bierze?
Zamiast cieszyć się z czyiś osiągnięć to tylko potraficie opluwać.

64


Gośćanonim ~Gośćanonim (Gość)24.02.2022 11:42

Świetna książka,brawo! Polecam i życzę sukcesu!

21


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.02.2022 19:30

Brawo Jola Pozdrawiam

02


A_ _W A_ _Wranga23.02.2022 19:13

Świeta książka!!! Zabawna, choć bedą momenty, kiedy łzy popłyną Wam same. Będą też takie fragmenty, przy których będziecie mieli wrażenie, że to Wasze myśli i słowa są cytowane w tej książce. Podczas czytania przeprowadzicie też wiele "rozmów" z autorką - ona skłania do reflekcji i uświadomienia sobie jak wiele w życiu osiągnęliśmy. Mam prośbę, do osób które jeszcze tej książki nie przeczytały, żeby powstrzymały się od swoich "opinii".

03


Prawo i sprawiedliwo ~Prawo i sprawiedliwo (Gość)23.02.2022 08:37

Pan radny Janik wszędzie na forach opowiada że Piotrków nie pozyskuje pieniędzy zewnętrznych. Czyli jaka specjalistka?

55


Perłyprzedwieprze… ~Perłyprzedwieprze… (Gość)23.02.2022 14:53

Hejt po piotrkowsku. Ludzie, opamiętajcie się.

15


nnn. ~nnn. (Gość)23.02.2022 14:30

Następny poradnik dla prezydenta miasta. "Jak efektywnie pozyskiwać fundusze unijne". Ciekawe czy w tym jest dobra? Bo dotychczas skutki jej działania widoczne na stanie nawierzchni piotrkowskich ulic.

43


Tarzan ~Tarzan (Gość)23.02.2022 11:49

Jolka Jolka pamiętasz?

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.02.2022 09:22

Będzie nagroda Nobla w dziedzinie literatury.

44


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat