Advertisement

„Piotrków Trybunalski w PRL”. Spotkanie autorskie

ePiotrkow Niedziela, 22 stycznia 20236
We wtorek w piotrkowskiej mediatece odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Warzochą. Wydarzenie będzie połączone z promocją książki „Piotrków Trybunalski w PRL”.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Kiedy Piotrków Trybunalski stał się miastem wojewódzkim, a kiedy ośrodkiem akademickim? Dlaczego dziewczęta ze „Zrzeszenia” i chłopcy z „Chrobrego” spotykali się pod „Antosiem”? Czy w „Kaczym Dołku” można było zjeść kaczkę? Dlaczego właśnie ostatnie w gierkowskiej dekadzie Centralne Dożynki tak mocno utkwiły w pamięci piotrkowian?

Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi w książce „Piotrków Trybunalski w PRL”. Już w najbliższy wtorek w piotrkowskiej mediatece zaplanowano promocję książki i spotkanie z jej autorem – Danielem Warzochą.

 

Daniel Warzocha jest rodowitym piotrkowianinem, historykiem (dr nauk humanistycznych) oraz kustoszem działu historyczno-numizmatycznego Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Pomysł na tę książkę pojawił się kilka lat temu. Historią Piotrkowa interesowałem się od zawsze. Chciałem napisać książkę, która ukaże bliższe mi czasy i pokaże życie mieszkańców. Jest duże zainteresowanie wśród czytelników taką właśnie tematyką. Temat ten okazał się szerszy niż myślałem, jest bardzo dużo źródeł. Wiele osób też pamięta tamte czasy, więc sporo wiadomości można było pozyskać w trakcie rozmów z rodziną czy znajomymi. Głównym źródłem natomiast była prasa lokalna - opowiada autor książki.

Więcej na temat kulis powstania publikacji będzie można dowiedzieć się już we wtorek.  Początek spotkania o godz. 18:00.

 


Zainteresował temat?

7

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)23.01.2023 11:49

Raczej powinno obchodzić gdybys był inteligentny to byś wiedział że tamte czasy były dla Piotrkowa złote duży przyrost naturalny inwestycje w zaklady pracy rozwój komunikacji publicznej dbałość o infrastrukturę drogowa i teraz to wszystko trafia szlak przez te kredyty nic nie zrobicie przez następne 20 lat bo was zjedzą

70


Urzędas ~Urzędas (Gość)23.01.2023 18:42

Po co to spotkanie, jak Prl w Piotrkowie mamy na co dzień.

32


nnn. ~nnn. (Gość)23.01.2023 13:20

Autor sam sobie przeczy. Gdyż twierdzi że..." jest bardzo dużo źródeł". A chwilę potem że .."Głównym źródłem natomiast była prasa lokalna" A więc autor poszedł na łatwiznę. Trzeba jednak wysłuchać tych co żyją i pamiętają. Z prasą to porównywać i weryfikować. Wiadomo przecież ,że prasa nie zawsze jest obiektywna ,szczególnie w PRL-u. A i dzisiaj nie jest lepiej...

51


goœć_jan ~goœć_jan (Gość)23.01.2023 06:39

Ciekawe czy autor zamieścił informację o ilości zakładów pracy w ówczesnym Piotrkowie?.

130


Realia ~Realia (Gość)22.01.2023 16:52

Sam sobie napisał, to niech sobie sam czyta. Kogo to dzisiaj obchodzi? Ludzie mają inne zmartwienia.

221


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat