Advertisement

Oszustwo na amerykańskiego żołnierza

ePiotrkowŚwiat Poniedziałek, 22 lipca 2019741822
Piotrkowianka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych po tym jak nawiązała internetowy romans z … „amerykańskim żołnierzem”. Policja ostrzega przed takimi oszustami, którzy zaprzyjaźniając się z kobietami wyłudzają niemałe pieniądze.
fot.pixabay.comfot.pixabay.com

Oszuści najczęściej „podrywają” kobiety w wieku 40+. Podają się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji zagranicznej, w Afganistanie, Iraku czy Syrii i próbują nawiązać kontakt z użytkowniczkami na m.in. na FB. Zwierzają się i zaprzyjaźniają z ofiarą. Kobiety często zakochują się w „żołnierzu” i chcą zrobić dla niego prawie wszystko. A ten nagle zaczyna mieć problemy, które rozwiąże np. 10 czy 20 tysięcy dolarów lub euro.

 

Sprawca(y) posiada(ją) wiele fałszywych profili. Zamieszcza fałszywe zdjęcia najczęściej oczywiście w mundurze. Proceder może mieć charakter międzynarodowy, a sprawca lub sprawcy, posługują się programem tłumaczącym, co pozwala im na kontakt z kobietami wielu narodowości.

 

Jedną z osób poszkodowanych jest 42-letnia piotrkowianka, która straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Choć sprawa została zgłoszona organom ścigania to szanse na odzyskanie pieniędzy są raczej niewielkie.  Komendant miejski policji w Piotrkowie insp. Krzysztof Mikułowski podkreśla, że problem istnieje także w naszym regionie. – Poprzez różne portale społecznościowe osoby takie podają się za żołnierza armii amerykańskiej nawiązują kontakt z osobą po drugiej stronie. To są i kobiety, i mężczyźni. Znajdują jakiegoś przyjaciela, przyjaciółkę, ta przyjaźń rozwija się z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc. W którymś momencie dochodzi do małej prośby wsparcia finansowego z przyczyn różnych: zablokowana karta, wypadek gdzieś w świecie. No i niestety jesteśmy łatwowierni. W niektórych przypadkach są to przelewy po kilkadziesiąt tysięcy na konto rzekomego żołnierza armii amerykańskiej, wspaniałego człowieka, broniącego pokoju na świecie. Tymczasem okazuje się, że po drugiej stronie jest przestępca, jakiś słup.

 

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pomogą nam uchronić się przed tego typu sytuacjami. Kasujmy wszystkie wiadomości od nieznajomych, którzy proszą nas o przekazanie pieniędzy.

Najsłabszym ogniwem w ochronie przed oszustwem internetowym jest człowiek. Żadne metody techniczne nie pomogą nam, jeżeli będziemy nieostrożni.


Zainteresował temat?

2

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.07.2019 09:55

Polki jak widzą obcokrajowcę to głupieją i tracą rozum. Mało fajnych, wolnych Polaków w tym kraju??

152


gość ~gość (Gość)22.07.2019 09:51

A mówią, że u nas w tym Piotrkowie to sama bida, a tu non stop ktoś ze skarpety gubi tysiące złotych....
Ah ta nasza metropolia...

101


piotrkowianka z Targowej ~piotrkowianka z Targowej (Gość)22.07.2019 10:34

To nie ciemnogród...to totalny ciemnogród !

72


gość ~gość (Gość)23.07.2019 00:57

Jak kocha to przyjedzie w galowym mundurze

10


wollf ~wollf (Gość)22.07.2019 22:17

powiem tak smierc f........om hahaha

12


gość ~gość (Gość)22.07.2019 10:43

Jak mozna byc tak naiwnym...

71


a74 ~a74 (Gość)22.07.2019 21:19

Ciekawe czy powstanie metoda na Terytorialsa

21


sdfsfd ~sdfsfd (Gość)22.07.2019 19:55

Czy to nie przypadkiem generał Kuf Drahrepus? :D

11


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)22.07.2019 15:21

Hahahaha,naiwna!Wcale mi nie jest jej żal.Ja średnio raz w miesiącu dostaję wiadomość na maila od amerykańskiego żolnierza :D Nie wiem którego wybrać ,tylu ich jest :D

21


!!! ~!!! (Gość)22.07.2019 13:02

Muszę sprawdzić konto, bo nie wiem, czy to nie moja kobita. We mnie się już odkochała, więc może szuka nowej miłości. Ach, te baby!

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat