Advertisement

Ostatnie pożegnanie mł. bryg. Macieja Dobrakowskiego

Strefa FMRegion Środa, 23 listopada 202298843
Kilkaset osób pożegnało w środę młodszego brygadiera w stanie spoczynku Macieja Dobrakowskiego, wieloletniego zastępcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz oficera prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz delegacje strażaków pożegnali mł. bryg. Macieja Dobrakowskiego, zasłużonego piotrkowskiego strażaka. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę (23 listopada) w Kościele pw. Świętego Floriana w Sulejowie. Mszę odprawił kapelan strażaków - ksiądz prałat Grzegorz Gogol. Wieloletni zastępca JRG w Piotrkowie oraz oficer prasowy PSP w Piotrkowie spoczął na cmentarzu w Sulejowie.

 

Mł. bryg. Maciej Dobrakowski służbę pełnił przez 23 lata. Zakończył ją 27 lutego 2017 roku. - To dla mnie wielkie wzruszenie. Straż pożarna to moja druga rodzina. Nikt nie lubi rozstań, ale przychodzi taki czas, kiedy trzeba tę decyzję podjąć - mówił podczas oficjalnego pożegnania w piotrkowskiej komendzie.

 

Maciej Dobrakowski został odznaczony Medalem za Dzielność za uratowanie kobiety z pożaru. Odznaczenie odebrał wówczas z rąk prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Kolejna uratowana przez piotrkowskiego strażaka osoba to mężczyzna, który podczas prac naprawczych wpadł do studni z wysokości 30 metrów.

 

Jednym z ostatnich wyzwań był karambol na autostradzie A1 pod Piotrkowem, do którego doszło na miesiąc przez zakończeniem służby.

 

Dzięki swojemu zaangażowaniu i poświęceniu, przez piotrkowskich dziennikarzy nazywany był ulubionym rzecznikiem.

 

Mł. bryg. Maciej Dobrakowski miał 50 lat.


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pn ~pn (Gość)24.11.2022 08:21

Odpoczywaj w pokoju przyjacielu

50


Alfa ~Alfa (Gość)23.11.2022 20:07

Młody człowiek odszedł a co mi dolegało że odszedł? wyrazy współczucia dla rodziny

40


wiesniak ~wiesniak (Gość)23.11.2022 17:36

Szkoda dobrego czlowieka.

130


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat