Advertisement

Odpowie za potrącenie rowerzystki

Policja KMP PiotrkówRegion Piątek, 14 kwietnia 202322
Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który jadąc bmw w miejscowości Witów - Kolonia potrącił rowerzystkę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Jak się okazało, wraz z nim podróżował 52-latek, który po zdarzeniu, również w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Obaj usłyszeli już zarzuty, a wobec 33-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Witów - Kolonia doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejsce od razu pojechali policjanci piotrkowskiej drogówki.


Jak wstępnie ustalili, kobieta jechała od strony miejscowości Kłudzice w kierunku miejscowości Witów - Kolonia. Kierującego, ani pojazdu, który potrącił kobietę nie było na miejscu. 61-latka została przewieziona do szpitala. Policjanci od razu rozpoczęli ustalenie pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. W niedalekiej odległości mundurowi odnaleźli tablicę rejestracyjną. Po "nitce do kłębka" dotarli też do właściciela pojazdu. Okazało się, że swój pojazd oddał do naprawy.


Sulejowscy oraz gorzkowiccy policjanci rozpoczęli dalsze poszukiwania uczestnika zdarzenia. Szybko ustalili osobę, która mogła się poruszać pojazdem bmw. 33-latek był w swoim miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili dane jego kompana, który tego wieczora również miał kierować biorącym udział w zdarzeniu pojazdem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu oraz drugiego z mężczyzn.


Na opuszczonej posesji pomiędzy Witowem a Milejowcem zauważyli pojazd bmw, o tych samych numerach rejestracyjnych, które odnalezione zostały na miejscu zdarzenia. Pojazd był zamknięty. Posiadał uszkodzenia pokrywy silnika, rozbitą szybę czołową oraz uszkodzenia dachu. W niedalekiej odległości od pojazdu w zaroślach ukrywał się drugi z mężczyzn. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 2,5 promila we krwi. Mężczyźni cały czas zmieniali wersje wydarzeń i na zmianę obarczali się winą. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dzięki dokładnym działaniom policjanci ustalili, że w chwili potrącenia rowerzystki, bmw kierował 33-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ustalili również, że tego wieczora 52-latek będąc pod wpływem alkoholu, także siedział za kierownicą bmw. Obaj usłyszeli zarzuty.


52-latek wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nieudzielenie pomocy rannej na miejscu zdarzenia. W związku z tym, że to nie był jego pierwszy raz kiedy kierował w stanie nietrzeźwości, za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latek odpowie natomiast za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Na wniosek prokuratora wobec 33-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Jak się okazało 52-latek również trafił za więzienne kraty, bo wobec niego wydany był nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, za wcześniejsze przestępstwa.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_natka ~go?ć_natka (Gość)14.04.2023 18:08

Tak to jest jak się nie korzysta ze ścieżki rowerowej. Ja tam zawsze jadę ścieżką czy to na Bugaj czy tylko do focusa na zakupy.

27


Adam28 8 ~Adam28 8 (Gość)18.04.2023 07:08

Więcej patroli w tych okolicach.Poniatów Uszczyn drogi osiedlowe a nowo osidleńcy bez mózgu po 100 jadą.O alkoholu nie wspomnę.I karać.

30


hkj ~hkj (Gość)14.04.2023 16:59

Już na miejscu zdarzenia, poszkodowanej została udzielona pomoc. Nie pierwsza pomoc, nie specjalistyczna pierwsza pomoc. Pomoc MEDYCZNA. Zabezpieczono urazy, podano dożylnie leki. ZRM przetransportował pacjentkę do SOR. Autor: "61 latka została przewieziona do szpitala... ." Furmanką? Minibusem? Ignoranci. Nie oczekujemy, żeby pisać o ZRM, że na każdym wyjeździe ratujemy życie, bo to oczywiście nieprawda. Ale rzetelniej byłoby wspomnieć, że ZRM był na miejscu, bo to fakt.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.04.2023 18:18

Rowerzysta powinien poruszać się prawą stroną

41


rikitikii ~rikitikii (Gość)14.04.2023 22:12

Panowie od lat jeździli po pijanemu.Jeden i drugi nie mają już dawno prawa jazdy.Przerażające jest społeczne przyzwolenie wiejskiej społeczności na jazdę po pijanemu.W Zalesicach od lat wszyscy wiedzą że obaj panowie jeździli pijani.Niestety Policja też nic z tym nie zrobiła.Musiało dojść do tragedii żeby panów posadzić.

50


.... ~.... (Gość)15.04.2023 11:59

Ludzka tępota nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.Pijany gość potrącił rowerzystkę a tu komentarze co rowerzysta powinien robić.Tego już nawet nie ma jak skomentować.

60


Chris ~Chris (Gość)15.04.2023 09:11

Od kiedy kłudzice na leżą do Witowa koloni

50


Reporterka ~Reporterka (Gość)14.04.2023 18:12

Oświetlenie było zle i kamizelka też była zła

16


Jan z milejowa ~Jan z milejowa (Gość)14.04.2023 19:53

Mi się tak przydarzyło że jak jechałem rowerem w nocy i bateria od lampki padła to już po chwili mnie samochód potrącił, wtedy zrozumiałem że nie warto kupować baterii po 50 groszy.

26


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)14.04.2023 10:03

do komentujących - macie pecha, pani była w kamizelce i miała prawidłowo oświetlony rower, wszystko niestety zostało dokładnie nagrane

153


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat