Advertisement

Odkrywamy znane i nieznane - Kąpielisko „Słoneczko” w Piotrkowie

Niedziela, 12 lutego 202310
Latem można się tutaj odpocząć i nieco się ochłodzić, a zimą… wykąpać. Kąpielisko „Słoneczko” służy mieszkańcom Piotrkowa i okolic o każdej porze roku. Dziś zachęcamy do zapoznania się z tym miejscem i jego historią.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Miejsce wypoczynku przy jeziorze Bugaj służy mieszkańcom od 2006 roku, a od roku 2018 posiada status kąpieliska. Jest ono podzielone na trzy strefy oddzielone bojami żółtymi (dla osób dorosłych) i czerwonymi (dla dzieci). „Słoneczko” posiada piaszczystą plażę długą na osiemdziesiąt metrów. W sezonie letnim funkcjonuje tu zjeżdżalnia oraz boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Działa także wypożyczalnia sprzętu pływającego, takiego jak kajaki i rowery wodne oraz mała gastronomia. Kto woli jednak spokojny wypoczynek, ten może liczyć na wypożyczenie leżaka.

 

Zimą w morsowaniu pomaga wybudowany specjalny pomost. Często można też spotkać tutaj strażaków, którzy ćwiczą ratowanie tonących w przeręblach. A amatorów łowienia spod lodu, jak i z brzegu w tej części miasta nie brakuje.

 

Wokół „Słoneczka” wytyczono ścieżkę biegową, na której nie brakuje też amatorów nordic walkingu. Dojechać tu można wygodnie rowerem, co umożliwia ścieżka rowerowa. Samochodem można dojechać od obu stron zbiornika. Satysfakcjonujące może się też okazać dojście pieszo, co pozwala na rekreację i odrobinę ruchu.

 

Kąpielisko jest oznakowane i w sezonie dyżurują na nim ratownicy. Kontrolę stanu jakości wody przeprowadza sanepid, co pozwala na bezpieczne spędzanie czasu nad wodą.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kubakow ~Kubakow (Gość)12.02.2023 09:50

To kąpielisko to dziod jakich mało w Polsce. A my się jeszcze chwalimy i co chwilę jakieś artykuły na temat. Szkoda gadać. Wstyd i hańba. Słyszę słoneczko słoneczko to mówię podjadę zobaczyć a tam bajoro z glonami i szarym niby piaskiem pomieszanym z petami pół na pół. Jest to zrealizowana wizja włodarzy którzy chyba nigdzie nie byli i nie widzieli jak może wyglądać miejskie jezioro. Nie obrażając nikogo oczywiście życzę wszystkim miłośnikom słoneczka udanego wypoczynku oraz jak najmniej krost i uczuleń. Napewno pan prezydent oraz jego współpracownicy pływają tam regularnie 3*w tygodniu.

110


Uleczka ~Uleczka (Gość)12.02.2023 09:33

Na słoneczku to moj piesek się zalatwia. No ale jak lubicie tam się kąpać to wasza sprawa.

77


Hejter ~Hejter (Gość)26.02.2023 21:34

Wstyd to pokazywać i pisać że to kąpielisko jest

20


goœć_ttt ~goœć_ttt (Gość)13.02.2023 16:25

jak tak sie wladze tym szambem szczyca , to niech tam sie wykapia i zrobia kilka fotek z wypoczynku ...

20


Dagmara ~Dagmara (Gość)12.02.2023 08:32

To tak zwane kąpielisko to obraz nędzy i rozpaczy. Wystarczy popatrzeć na zjeżdżalnie. Do tej pory samochody podjeżdżały (praktycznie wjeżdżały na teren kąpieliska) od strony betonowych płyt. Teraz będą również przyjeżdżać z drugiej strony. Po co robiono drogę i parking skoro nadal można wjeżdżać płytami betonowymi? W ten sposób tam jest ruch samochodowy niczym na autostradzie a powinna być cisza i spokój.

121


.... ~.... (Gość)12.02.2023 10:16

No i to jest kąpielisko na jakie zasluguja morsy, których wszędzie pelno,a nikogo nie interesują.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat