Advertisement

OSP w Dąbrowie nad Czarną ma 100 lat!

ePiotrkowRegion Środa, 28 września 202229976
Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną, odbyły się w gminie Aleksandrów. Na początek świętujący wzięli udział w eucharystii, po której, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Żarnowica, odbył się przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przy remizie strażackiej. Tam złożony został meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP. Następnie wciągnięto na maszt flagę państwową, a przybyłych gości powitali wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot oraz prezes OSP w Dąbrowie nad Czarną dh Michał Nejman.

Ładuję galerię...

Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie rysu historycznego jednostki przez Julię Nejman, przedstawicielkę młodego pokolenia strażackiego. Na pamiątkę jubileuszu 100-lecia OSP w Dąbrowie nad Czarną został wykonany obelisk z okolicznościową tablicą. Jego odsłonięcia dokonali: druhowie Waldemar Jęcek i Michał Nejman, wójt Paweł Mamrot, przewodnicząca Rady Gminy Aleksandrów Jolanta Rogozińska oraz zaproszeni goście. Z okazji jubileuszu Jednostki nastąpiło również przekazanie i poświęcenie nowego budynku strażnicy wraz z uroczystym przecięciem wstęgi oraz samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN.

 

Jednym z najbardziej podniosłych momentów uroczystości były odznaczenia i wyróżnienia kilkunastu druhów. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Michał Nejman, Lech Staszewski, Sławomir Wójcik, Jacek Jasion, Ryszard Krawiec, Tomasz Jęcek, Rafał Staszewski oraz Mariusz Magiera. Srebrny: Łukasz Rychta oraz Karol Ogłoza oraz brązowy: Michał Ząbecki oraz Michał Jęcek. Odznaką "Strażak Wzorowy" zostali odznaczeni druhowie: Kamil Nejman, Kamil Baryła, Dawid Kulawiak oraz Grzegorz Sipa. Szczególne podziękowania oraz słowa uznania od wójta gminy otrzymał prezes honorowy OSP w Dąbrowie nad Czarną – druh Waldemar Jęcek.

 

Część oficjalną obchodów 100-lecia OSP w Dąbrowie nad Czarną zakończyła uroczysta defilada samochodów strażackich. Po defiladzie wszystkich gości zaproszono do remizy na uroczysty poczęstunek.

 

Mieszkańcy i oficjele z gminy Aleksandrów chętnie pojawili się na obchodach, by towarzyszyć w tym ważnym dniu strażakom ochotnikom. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele urzędów i instytucji wojewódzkich, a także powiatowych z Piotrkowa Trybunalskiego i Opoczna oraz gminnych.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

henryk ~henryk (Gość)01.10.2022 15:25

Pan Antoni gasi pożary? A czym???
A ja myślałem, że on tylko wznieca.

11


goœć_jimbim ~goœć_jimbim (Gość)01.10.2022 14:11

Patrząc na zdjęcia, widać komendantów i członków zarządu, którzy nie wiedzą jak ma być zapięty sznur i odznaczenia więc trudno oczekiwać aby zwykli strażacy wiedzieli. Pogarda druhów OSP regulaminów mundurowych jest niesamowita.Strażacy PSP są wzorem jeśli chodzi o umundurowanie i odznaczenia na mundurach, brawo.

20


Lolo ~Lolo (Gość)28.09.2022 13:04

Byłem i widziałem. Podziękowania dla księży, posłów, rządu, tylko zabrakło podziękowań dla podatników. Przecież to my wszyscy się na takie inwestycje składamy

140


Ep ~Ep (Gość)29.09.2022 12:22

Salutuje do kamienia ?

20


Piękny Lolo ~Piękny Lolo (Gość)28.09.2022 18:27

Czy zbieżność nazwisk prezesa OSP, przedstawicielki młodego pokolenia OSP i "wzorowego druha" OSP jest przypadkowa ???

40


Strarzak ~Strarzak (Gość)28.09.2022 17:19

I te ordery dla tych strarzakof...w pełni zasłużone...buhahhahahha.niech najpierw przejdą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat