Advertisement

Noc Muzeów w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Sobota, 14 maja 202242436
W Piotrkowie trwa Noc Muzeów. W tę sobotę jej pierwsza odsłona, podczas której odbywa się wernisaż wystawy "Uroki dawnego gabinetu stomatologicznego". Od godz. 20:00 do północy z przewodnikiem można było jeszcze bezpłatnie zwiedzić zakątki Zamku Królewskiego.

Ładuję galerię...

W tym roku akcję Nocy Muzeów podzielono na dwie części. Pierwsza odbywa się 14 maja, a drugą zaplanowano na tydzień później. Pierwsza część imprez jest skierowana przede wszystkim do dorosłych, a jej najważniejszym elementem jest inauguracja nowej wystawy p.t. "Uroki dawnego gabinetu stomatologicznego". 

 

Kto jest patronem stomatologii? Jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim? Co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach? Czy narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego znacznie różniły się od współczesnych? I wreszcie w jakich smakach były proszki do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku? To tylko część z pytań, na jakie odpowie nam przygotowana wstawa.

 

Prezentację zainaugurowano o godz. 17:00, a następnie prelekcję dotyczącą historii stomatologii wygłosiłwybitny lekarz stomatolog, pasjonat, kolekcjoner, twórca Muzeum Stomatologii - doktor Piotr Kuźnik.

 

Choć wystawa "Urok dawnego gabinetu stomatologicznego" była prezentowana w licznych i uznanych placówkach muzealnych, to po raz pierwszy na Zamku w Piotrkowie towarzyszy jej katalog.

 

 Od godz. 20:00 do północy z przewodnikiem można było jeszcze bezpłatnie zwiedzić zakątki Zamku Królewskiego.

 

Europejska Noc Muzeów nie zamyka końca atrakcji. Równo tydzień później, czyli 21 maja (sobota) odbędzie się Piotrkowska Noc Muzeów, w której piotrkowskie muzeum wraz z Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filią w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ zafundują Państwu mnóstwo atrakcji. Tam czekać będzie wiele atrakcji szczególnie dla najmłodszych. 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Oinu ~Oinu (Gość)14.05.2022 21:50

Pani że zdjęcia nr 8 cudowna

51


Zdzisław ~Zdzisław (Gość)15.05.2022 18:05

Zmierzch muzeum.

31


mgr. Kolano ~mgr. Kolano (Gość)15.05.2022 08:51

Noc muzeów a za oknami dzień...

31


barabasz ~barabasz (Gość)14.05.2022 19:38

A mnie jeszcze stać na bilet za pińć złoty i chodzę oglądać bez żadnej okazji. Jak jest co.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat