Niewybuchy przy ul. Zjazdowej

ePiotrkow Środa, 13 października 202145654
Blisko 100 pocisków z czasów drugiej wojny światowej znaleziono we wtorek przy ul. Zjazdowej.

Ładuję galerię...

Na stare naboje natrafiono podczas prac ziemnych wykonywanych przez pracownika elektrociepłowni. Na miejscu pojawił się patrol saperski, który zajął się wydobyciem pocisków z ziemi.

 

- Około godz. 13:00 dyżurny odebrał zgłoszenie od pracownika Elektrociepłowni o znalezieniu pocisków. Zabezpieczyliśmy miejsce odnalezienia amunicji do czasu przybycia patrolu saperskiego. Łącznie z ziemi wydobyto 98 sztuk o średnicy około 10 mm - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dziedzic pruski ~dziedzic pruski (Gość)14.10.2021 08:54

Zapamiętaj sobie młodzieńcze, autorze artykułu ważną rzecz... pocisk to niewypał, a granat to niewybuch...

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.10.2021 20:46

A skąd byli ci pracownicy, bo w Piotrkowie Trybunalskim nie ma i nigdy nie było elektrociepłowni, wbrew temu, co się wydaje pewnym osobom, które zmieniły nazwę spółki zarządzającej miejskimi ciepłowniami?

53


Mietek ~Mietek (Gość)13.10.2021 12:39

Za łebka sie bawiliśmy w wojne i rzucalismy nimi w siebie i jakoś nie wybuchły.Dlatego to zostawilismy bo zero z tego huku i frajdy nie bylo.

52


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)13.10.2021 09:53

bawiłem się tam, a niedaleko w stronę Belzackiej, można było nawet karabin znaleźć.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat