Advertisement

Murad rozpoczyna olimpijską rywalizację

AKS PiotrkówŚwiat Czwartek, 05 sierpnia 20215
Magomedmurad Gadżijew w piątek nad ranem rozpoczyna walkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodnik AKS Piotrków startuje w zapasach w stylu wolnym w kategorii 65 kg.
fot. PZZ fot. PZZ

 

Magomedmurad Gadżijew to multimedalista międzynarodowych zawodów – ma w dorobku krążki z mistrzostw świata i Europy, Pucharu Świata i Igrzysk Europejskich, ale w bogatej kolekcji brakuje mu medalu olimpijskiego. Igrzyska w 2016 roku w Rio de Janeiro nie były dla niego udane, ponieważ rywalizację zakończył niespodziewanie już na pierwszej rundzie.

 

W ostatniej fazie przygotowań formę szlifował m.in. na obozach w Zakopanem i rodzinnym Dagestanie, gdzie koncentrował się na technice. Miał także okazję trenować nad Morzem Czarnym. Bardzo ważnym elementem w końcowym etapie jest zejście do odpowiedniej wagi, w czym bardzo pomocne są konsultacje z dietetykiem przeprowadzane regularnie od dłuższego czasu.

 

- To są moje drugie igrzyska. W porównaniu do poprzednich, teraz patrzę na wszystko w inny sposób. Do rywalizacji podejdę tak, żeby potem niczego nie żałować; żeby nie powiedzieć: „to, albo tamto mogłem zrobić inaczej”. Z takim nastawieniem staram się wychodzić na każde zawody, ale teraz takie podejście jest szczególnie ważne. Bardzo się cieszę z tego, że przed startem w Tokio udało się zrobić to, co zostało zaplanowane. Ze zdrowiem też jest wszystko w porządku, ominęły mnie poważne kontuzje. Wygląda na to, że w końcu będę walczył całkowicie zdrowy - mówi Magomedmurad Gadżijew, reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.


Piotrkowski wolniak na olimpijską matę wyjdzie w piątek nad ranem około 4:30 polskiego czasu. Jego pierwszym przeciwnikiem w rywalizacji do 65 kg będzie Georgios Pilidis. Jeśli pokona Greka, w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Gadżimurad Raszidow (Rosja) – Wazgen Tewanian (Armenia). Półfinały zaplanowane są na ten sam dzień na godzinę 11:15. Repasaże i pojedynki o medale w tej kategorii zaplanowano na sobotnią sesję, która rozpocznie się o 11:45.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nowy ~Nowy (Gość)05.08.2021 22:48

Znawca ma rację a ogólne dostępne informacje na fb, insta itp są potwierdzeniem jego słów. Nie podszywaj się pod kogoś kim nienjestws i nie masz pojęcia o zapasach a jak udajesz że masz to sprawdzaj dokładniej....... Nie pozdrawiam.

00


go?ć_znawca ~go?ć_znawca (Gość)05.08.2021 14:45

Dlaczego piszecie piotrkowski Wolniak Skoro w piotrkowie nie ma zapasów w stylu wolnym. Chłopak na codzień trenuje w Bialogardzie więc to raczej ich zawodnik nie nasz bo nasz AKS nie rywalizuje w zapasach stylu wolnym mezczyzn tylko klasycznym oraz zapasach kobiet. Dla nas on walczy tylko w lidze zapaśniczej tak samo jak Z. Beleniuk jest aktualnym mistrzem olimpijskim w kat 87kg jakoś nikt o nim nie wspomniał. Pozdrawiam.

21


Paweł Grzybicki Paweł Grzybickiranga05.08.2021 18:24

Szanowny Panie proszę nie wypisywać głupot i kłamstw. Wszystkie informacje dotyczące Murada są ogólnie dostępne. Pozdrawiam

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat