Mateusz Bernatek wrócił do Paryża...po kolejny medal

Poniedziałek, 30 stycznia 20178
Zapaśnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zajął drugie miejsce w zawodach międzynarodowych Paris Tournament 2017, zorganizowanych przez United World Wrestling w miniony weekend w stolicy Francji.

Mateusz nie po raz pierwszy rywalizował w Paryżu, dwa lata temu wywalczył Grand Prix tego miasta w kategorii wagowej 66 kg, tym razem Piotrkowianin stoczył tam cztery pojedynki, w 1/8 finału pokonał Węgra Martina Totha 5:4, w ćwierćfinale zwyciężył 6:1 z Norwegiem Palem Gundersenem, w półfinale uporał się z Irańczykiem Alim Arsalanem, wygrywając 9:3, natomiast w finale przegrał 1:4 z Ormianinem Karenem Aslanyanem.

W tym turnieju srebrny medal wywalczył również kolega Mateusza z AKS Wrestling Team Arkadiusz Kułynycz (kat. 75 kg).

Polskie zapaśniczki uplasowały się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej (na 20 państw), zaś klasycy zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji drużynowej (na 14 państw).