Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce

Piątek, 08 lutego 2019
Na polskim rynku bukmacherskim coraz więcej jest firm, które oferują możliwość zawierania zakładów wzajemnych. Pod koniec zeszłego roku lista bukmacherów legalnych wzrosła do 15.
Legalne firmy bukmacherskie w Polsce

Aktualnie zgodnie z prawem działają następujące zakłady bukmacherskie. Wszystkie otrzymały licencję Ministerstwa Finansów.

 

Totolotek  

LV BET 

Fortuna 

Milenium 

Forbet

ETOTO

STS

TotalBET

SuperBET

PZBuk (Cherry Online Polska)

BetFan 

Ewinner 

BETCLIC 

TYPIKO 

Traf ZW 

 

Powyższej listy nie należy traktować jako "ranking" bukmacherów, ponieważ kolejność jest przypadkowa. Są to aktualnie (styczeń 2019) wszystkie legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, jednakże ten spis może ulegać zmianie. Z różnych wiarygodnych źródeł wiadomo, że wiele zakładów bukmacherskich działających poza granicami naszego państwa złożyło już odpowiednie wnioski do Ministerstwa Finansów. Być może za jakiś czas na rynku pojawi się jeszcze kilka firm.

 

Po czym poznasz legalnego buka?

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce koniecznie muszą posiadać licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Numer zezwolenia zazwyczaj jest widoczny w zakładce "o nas" na oficjalnych stronach bukmacherów. Jeśli chodzi o legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista jest także stale aktualizowana na stronie Ministerstwa Finansów. Niekiedy takie informacje podają także witryny zajmujące się tematyką bukmacherską. Więc w przypadku licencji gracze mają wiele możliwości, z których mogą dowiedzieć się, czy interesujące ich zakłady bukmacherskie są zupełnie legalne.

Oprócz licencji, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka detali. Legalne buki w Polsce nie mogą oferować pokera oraz kasyna. Dlatego jeśli widzisz taką opcję, masz pewność, że nie są to legalne zakłady bukmacherskie. Polscy bukmacherzy w swojej ofercie posiadają zakłady wzajemne - gracze przewidują wynik różnych zdarzeń sportowych, typując wyniki spotkań.

Aby dowiedzieć się, czy bukmacher jest legalny w naszym kraju, należy także zwrócić uwagę na adres jego strony internetowej. Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce online posiadają końcówkę .pl. Zatem jeśli widzisz na przykład .com wiadomo od razu, że nie jest to polska domena, więc bukmacher nie działa zgodnie z polskim prawem. 

Mimo pewnych ograniczeń (jak chociażby brak możliwości oferowania rozgrywek pokera lub kasyna), legalne zakłady bukmacherskie przez Internet zachęcają nowych potencjalnych graczy do rejestracji konta poprzez szeroką ofertę zakładów wzajemnych z różnych dziedzin. Klienci zainteresowani są najczęściej wydarzeniami sportowymi, ale niektórzy lubią przewidywać wyniki wyborów prezydenckich lub to, kto zdobędzie Oscara. Zdarza się zatem, że bukmacherzy poszerzają swoją ofertę o wydarzenia polityczne oraz kulturowe. 

W przypadku sportu również jest wiele możliwości. Bukmacherzy nie skupiają się jedynie na popularnych dziedzinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), lecz spełniają także oczekiwania fanów dyscyplin nieco mniej znanych w naszym kraju. Coraz częściej można spotkać się też z e-sportami, choć w Polsce nie jest to jeszcze dziedzina tak popularna, jak w innych krajach. Jednak bukmacherzy w Polsce nie raz już pokazali, że idą z duchem czasu, więc być może z czasem i e-sporty staną się tak istotnym elementem bukmacherki, jak sporty tradycyjne. Współcześnie klienci chętnie korzystają także ze sportów wirtualnych oraz zakładów LIVE. 

Zobacz zakłady bukmacherskie legalne kodybukmacherskie.pl

Bukmacherzy chcą przekonać do siebie klientów również dzięki bonusom i promocjom. Typerzy mogą wybierać między różnymi opcjami. Popularne są bonusy od depozytu, freebety czy bezpieczne zakłady, tak zwany cashback. Wszystkie kwoty podawane przez bukmacherów mają zachęcić do otworzenia konta, ale zawsze trzeba pamiętać, że to nie są darmowe pieniądze. Zawsze trzeba spełnić wymogi co do obrotu lub typować tylko wybrane zdarzenia sportowe. 

Należy jednak czytać regulaminy wszelkich akcji promocyjnych, aby dowiedzieć się o wszelkich ograniczeniach, które przewidują bukmacherzy. Gracze powinni mieć świadomość, że nie ma niczego za darmo (szczególnie w przypadku bukmacherki) i warto do różnych haseł promocyjnych podchodzić z dystansem oraz dozą sceptycyzmu. 

Hazard wiąże się z ryzykiem uzależnienia oraz utraty pieniędzy. Bukmacherzy zachęcają do tego, aby traktować zakłady wzajemne jako formę rozrywki, dodatek do pasji, jaką jest sport. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą brać udziału w hazardzie.

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat