Advertisement

Kto zabrał misia?

ePiotrkow Środa, 05 października 20221
Kto zabrał misia - to tytuł pogadanki, jaką piotrkowscy policjanci przeprowadzili z najmłodszymi w jednym z piotrkowskich przedszkoli. Funkcjonariusze drogówki rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a policjantka z wydziału dochodzeniowo – śledczego w zainscenizowanej historii o kradzieży misia przybliżyła milusińskim pracę technika kryminalistyki.

Ładuję galerię...

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci docierają do szkół, przedszkoli, by utrwalać wiedzę dotyczącą prawidłowych zachowań, które pozwolą uniknąć czyhających zagrożeń.

Dzieciaki nie mogły się doczekać wizyty policyjnej delegacji, więc już przed budynkiem przedszkola wypatrywały radiowozu. Zaciekawione jego wnętrzem chętnie siadały przy kierownicy, by w białej czapce choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant drogówki. Z zapartym tchem wysłuchały zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a podczas podróży do przedszkola, dzieliły się też posiadaną już wiedzą na temat znajomości znaków drogowych - relacjonuje Dagmara Mościńska z piotrkowskiej policji. 

W budynku przedszkola na dzieci czekała niespodzianka. Ktoś pod ich nieobecność ukradł z szafki przedszkolnego misia. Wymyślona historia o kradzieży była świetną okazją do zainteresowania dzieci policyjną służbą. Policjantka wydziału dochodzeniowo – śledczego zaproponowała wspólne rozwiązanie tej zagadki. Dzieci podczas tej zabawy dowiedziały się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpieczyć ślady i jakich narzędzi używają policjanci, by wykryć sprawcę przestępstwa.

 

Miś wrócił na swoje miejsce, a policjanci do innych służbowych obowiązków. 


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cygan ~cygan (Gość)06.10.2022 21:58

znów cygan winien

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat