Advertisement

Książka na weekend – poruszające historie na wakacje

Sobota, 23 lipca 20220
Na ten weekend proponujemy trzy książki, które mają wspólny mianownik, a jest nim poruszenie czytelnika. Bo choć gatunki literackie są różne, to jednak emocje, które wywołują proponowane tym razem książki, są podobne. Od wzruszenia, poprzez zdziwienie po smutek.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to książka Joanny Kruszewskiej „Zostań ze mną”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. To poruszająca historia o rodzinie, przebaczeniu i miłości, na którą zawsze warto czekać. A akcja książki przeniesie nas w okolice Podlasia, w tamtejsze krajobrazy.

 

fot. K. Żołądek

 

Joanna Kruszewska staje się specjalistką od powieści o domu, rodzinie, miłości i przyjaźni. Można się zaczytać już w takich książkach jej autorstwa, jak „Czas leczy rany”, „Czas nadziei” czy „Czas powrotów”, a najnowszej, zatytułowanej „Zostań ze mną” możecie już szukać w księgarniach.

 

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to trzymająca w napięciu książka „Policz do trzech” autorstwa T. R. Ragan, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w tłumaczeniu Katarzyny Agnieszki Dyrek. Pierwsi recenzenci określili, że jest to rozdzierająca serce opowieść, która poruszy naprawdę każdego. Jesteście więc gotowi na poruszenie waszych emocji?

T. R. Ragan gości w cyklu „Książka na weekend” już kolejny raz. Polecaliśmy już jej książki z bestsellerowej trylogii z Faith McMann w roli głównej. Były to „Gniew matki”, „Śmiertelna rozpacz” i „Obsesja matki”. A najnowszej książki, zatytułowanej „Policz do trzech” możecie już szukać w księgarniach.

 


O książce możecie też posłuchać w jednym z odcinków audycji „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecią propozycją jest książka „Marzenia na rozdrożu” Joanny Tekieli, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To powieść osadzona w czasach wojny, kiedy to trzeba i szybko żyć, i równie szybko cieszyć się, kiedy tylko trafia się na to szansa. W takich okolicznościach czytelnicy poznają Helenę. To młoda dziewczyna, studentka farmacji, obdarzona bujną wyobraźnią, a do tego wychowana na wierszach i poematach polskich romantyków. Dziewczyna sądzi, że wojna to czas bohaterstwa i wielkich czynów. Jednak wybuch II wojny światowej weryfikuje te wyobrażenia, a gdy spodziewana pomoc nie nadciąga, idealizm Heleny spotyka się z okrutną rzeczywistością. I nawet miłość, którą spotyka na swojej drodze okazuje się być inną, niż ta z jej marzeń. Jest inna, bo naznaczona wojną...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat