Advertisement

Książka na weekend - kryminał Lisy Jewell i historia tragedii na Wołyniu

ePiotrkow Sobota, 16 lipca 202210730
Na chłodniejszy letni weekend mamy zestaw, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, bo przygotowaliśmy dla was powieść obyczajową, kryminał z tajemniczym zniknięciem i coś dla fanów historii. Zwłaszcza tej najnowszej, nawiązującej do wydarzeń na Wołyniu.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Zaczynamy od książki, która jest lekka, łatwa i przyjemna. To książka Anny Szczęsnej „Ogród z widokiem”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia o tym, jak jesteśmy dla siebie ważni, i jak wspólne działanie może zbliżyć ludzi i pomóc w walce z codziennymi przeciwnościami. Na kartach powieści poznamy Jadwigę i Antoniego, którzy tęsknią za swoim dawnym życiem w domku z ogrodem. Wśród bohaterów jest też Sylwia, która martwi się zdrowiem rodziców. Jowita ma problemy w pracy, co budzi jej frustrację. A Daniel po wielu latach pracy za granicą, wraca do mieszkania w bloku przy ulicy Ogrodowej i zaczyna remont. Ta grupa osób, pozornie niemających ze sobą nic wspólnego, zbliża się do siebie zakładając tajny ogród na dachu budynku.

 

fot. K. Żołądek

 

„Ogród z widokiem” to powieść w sam raz na wakacyjne chwile, na plażę, na leżak, ale sprawdzi się też w podróży, czy to w pociągu czy w samolocie. Znajdziecie ją już w księgarniach.

 

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to dobry kryminał, a jego autorką jest Lisa Jewell, komplementowana ostatnio przez Harlana Cobena. Polecaną dziś książkę określił najlepszym thrillerem autorki. Jej najnowsza powieść „Noc, w której zniknęła” ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Na polski przełożyła ją Agnieszka Brodzik. Na kartach książki znajdziecie tajemnicze zaginięcie, opuszczoną rezydencję, rodzinne sekrety i niewyleczone traumy.

 

 

Lisa Jewell to pisarka, która urodziła się w Londynie, jej zdolności pisarskie doceniono już w podstawówce. Uwielbia budować napięcie i grać na emocjach czytelnika. Nie tak dawno polecaliśmy jej książkę „Idealna rodzina”, a tu już mamy wydawniczą nowość, czyli powieść „Noc, w której zniknęła”. Znajdziecie ją już w dobrych księgarniach.

 

 

Posłuchaj o najnowszej powieści Lisy Jewell:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to wspomniana już powieść dla miłośników historii. To „Obrońcy Wołynia” Marka Koprowskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika.

 


Autor przybliża postacie członków polskiej konspiracji na Wołyniu, którzy występowali w obronie zagrożonej ludności, sprzeciwiali się mordom i masowej eksterminacji. O polską rację walczyło wówczas wielu bohaterów. Książka powstała, by ich imiona i nazwiska nie zatarły się w pamięci. Ten tytuł polecamy także ze względu na obchodzoną kilka dni temu rocznicę tamtych wydarzeń. 11 lipca przypadał bowiem Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat