Advertisement

Książka na weekend - komisarz Deryło powrócił

ePiotrkow Sobota, 28 maja 202213180
Ostatni weekend maja proponujemy spędzić w towarzystwie komisarza Eryka Deryło, który po raz dziesiąty będzie miał do rozwiązania kryminalną zagadnę na Lubelszczyźnie. W zestawie na ten weekend znajdziecie też thriller o kobiecie, która chce zostać nianią, a do tego proponujemy też zbiór opowiadań, których tematyka wiąże się z wakacjami i pewnym kempingiem w Chałupach.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to wydawnicza nowość, a dokładniej thriller psychologiczny "Idealna niania" autorstwa Georginy Cross. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. To opowieść o młodej kobiecie, która przyjmuje ofertę pracy jako niania u bardzo zamożnej rodziny. I myśli, że znalazła przepustkę do lepszego życia, jednak nie mogła się bardziej mylić...

 

fot. K. Żołądek

 

Georgina Cross mieszka w Alabamie i pisze od dziecka, co często udowadnia pokazując zapisane notatniki i... dyskietki z plikami tekstowymi. Zatem to już świadczy, że pisze od dawna, bo kto dziś używa dyskietek? Prywatnie to żona i mama czterech urwisów. Jej książka "Idealna niania" zyskała już wiele pozytywnych recenzji na świecie, a w Polsce? Na portalu lubimy czytać ma ocenę 8,2 w skali do 10-ciu. Dlatego tym goręcej polecam, by po nią sięgnąć w wolnej chwili. Znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kolejna, dziesiąta już część przygód komisarza Eryka Deryły, czyli książka "Piekło" Maxa Czornyja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Kryminał znów przeniesie nas do Lublina, gdzie dochodzi do z pozoru przypadkowych zbrodni, ale zdaniem śledczych jest coś co je łączy. Na dodatek znika towarzyszącą komisarzowi Tamara Haler. Zapowiada się emocjonująco...

 

Max Czornyj jest kolejnym polskim autorem, który pisaniem zajmuje się zawodowo i rocznie ukazuje się kilka jego powieści. Może się już poszczycić faktem, że sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. A to tylko potwierdza, że warto po jedną z nich sięgnąć. Książki "Piekło" możecie już szukać w księgarniach, bo przed tygodniem miała swoją premierę.

 

O książce „Piekło” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Kemping Chałupy 9”, zbiór opowiadań, które pozwolą nam pomyśleć o zbliżających się wakacjach. Na kartach wydanej nakładem wydawnictwa Filia książki, pierwsi szczęściarze ruszają już na zasłużone urlopy. Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę zasłużonego spokoju? A co, jeśli pan z niebieskiej przyczepy okaże się fanem grillowania całą dobę, w łazienkach zabraknie bieżącej wody, a sąsiadka trochę zbyt nachalnie epatuje seksapilem w postaci zbyt skąpego stroju w czerwone kropeczki? Nie można pozwolić, by upragnione dwa tygodnie zmieniły się w koszmar. Trzeba ratować te wakacje za wszelką cenę. To zbiór opowiadań o urlopie w przyczepie kempingowej. Co w tych okolicznościach może pójść nie tak? Okazuje się, że sporo, a zadbali o to popularni autorzy – Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Mili, Alek Rogoziński, Marek Stelar i Joanna Tekieli.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat