Advertisement

Książka na weekend - Masterton, odkryj go na nowo

Sobota, 02 kwietnia 20220
Blisko 40 lat po pierwszej publikacji powieść „Ikon” Grahama Mastertona ukazała się ponownie, dzięki wydawnictwu Replika. Warto wrócić do opisanych historii, bo mimo upływu lat są nadal aktualne. Jednak sięgając po nowości wydawnicze nie można przejść obojętnie obok nowej książki Agnieszki Jeż, która upodobała sobie miłosne historie i konsekwentnie osadza je w realiach II wojny światowej. Tak jest i tym razem. Dlatego jako trzecią książkę, polecamy tym razem ciekawy poradnik dotyczący… stresu.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to pełna emocji opowieść Agnieszki Jeż "Dziewczyna z Woli", która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To książka, która przeniesie nas do wakacji 1939 roku. Poznamy Basię, która pewnego dnia na jednej z nadświdrzańskich plaż spotyka Zygmunta. I ma nadzieję, że ta znajomość przerodzi się w piękną miłość, jednak kilka tygodni później wybucha wojna.

 

fot. K. Żołądek

 

Agnieszka Jeż w czasach liceum była wpatrzona w matematykę i fizykę, a czytała tylko dla przyjemności. Na studiach skierowała się w stronę filologii i po ukończeniu nauki przyszedł moment zwrotny. Do czytania doszło pisanie i dzięki temu czytelniczki mogą zaczytywać się w jej powieści, a jedną z nich - "Wszyscy pragnęliśmy miłości" już prezentowaliśmy w audycji "Książka na weekend". Najnowszej powieści Agnieszki Jeż zatytułowanej "Dziewczyna z Woli" możecie już szukać w księgarniach.

 

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kolejna powieść Grahama Mastertona zatytułowana "Ikon", która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Piotra Kusia i Mai Skorupskiej. To ponowne wydanie książki, która powstała w 1983 roku. Jeden z najpoczytniejszych thrillerów autora podsuwa nam odpowiedzi na pytanie co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe. No i mamy kolejną książkę, gdzie mistrzowsko budowane jest napięcie, a z każdą stroną odkrywamy kawałki układanki...

 

 

Grahama Mastertona nie trzeba specjalnie przedstawiać, wszak to jeden z najpopularniejszych brytyjskich autorów. Napisał ponad 100 książek, a to i thrillery, i horrory, i kryminały. Książki "Ikon" możecie szukać zarówno w księgarniach, gdzie znajdziecie najnowsze wydanie, jak i w bibliotekach. Ja życzę udanej lektury.

 

 

O książce „Ikon” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to książka, która zainteresuje zarówno pacjentów, jak i lekarzy. To „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” Gabora Maté, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Piotra Cieślaka. Autor, opierając się na badaniach naukowych, udziela odpowiedzi na wiele pytań dotyczących połączenia umysł-ciało. Np, czy można dosłownie umrzeć z samotności, czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera, albo czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”? Gabor Maté wyjaśnia szczegółowo, jak stres i emocje wpływają na występowanie chorób, takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca czy stwardnienie rozsiane.

 


Doktor Gabor Maté jest emerytowanym lekarzem, który przez 20 lat najpierw pracował w przychodni rodzinnej, a potem na oddziale opieki paliatywnej. Następnie przez ponad dekadę zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi psychicznie w Vancouver. Jest popularnym mówcą, cenionym za względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieci oraz powiązań między stresem a chorobami. Nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukazała się też książka Maté „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Też warto po nią sięgnąć.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat