Kapitalna druga połowa!

MKS Piotrcovia Sobota, 22 kwietnia 202310
Niezwykle miłą niespodziankę sprawiła w sobotnie popołudnie Piotrcovia. Podopieczne Agaty Cecotki pokonały w w hali Relax walczący o wicemistrzowski tytuł KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15). O wyniku spotkania zdecydowała świetna druga połowa w wykonaniu Piotrcovii.

Spotkanie otworzyła Karolina Jureńczyk, ale już po chwili, po rzucie Aleksandry Tomczyk, było 1:1. Przez pierwszy kwadrans wynik oscylował wokół remisu, a później do głosu doszły przyjezdne. Piotrcovia straciła skuteczność, a ze strony gości seryjnie bramki rzucały Mariola Wiertelak i Natalia Janas. Wynik pierwszej połowy na 15:11 dla KPR Gminy Kobierzyce ustaliła w ostatniej minucie Małgorzata Buklarewicz.

Piotrcovia nie złożyła jednak broni i dziesięć minut po wznowieniu gry był remis 19:19. W 44. minucie pierwsze prowadzenie (21:20) dała Piotrcovii Aleksandra Oreszczuk. I jak się później okazało był to przełomowy moment spotkania. Piotrcovia uwierzyła w zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. W 58. minucie, przy stanie 24:25, gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu. Beatę Kowalczyk pokonała dwukrotnie Patrycja Królikowska i raz Magdalena Drażyk. Bramka Aleksandry Tomczyk rzucona na dziesięć sekund przed końcem spotkania niewiele już mogła zmienić.

To pierwsza wygrana naszej drużyny nad zespołem z Kobierzyc od kilkunastu miesięcy i pierwsza wygrana Agaty Cecotki w roli pierwszego trenera naszej drużyny.

Nie wiem co powiedzieć, jestem bardzo wzruszona. Dziewczyny pokazały w drugiej połowie wielki charakter i za to chciałam im podziękować. Przed nami jeszcze cztery mecze i zrobimy wszystko, aby zdobyć w nich jak najwięcej punktów - powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

Skomplikowałyśmy sobie sytuację, ale taki jest sport. Mój zespół zagrał dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. Później zaczął popełniać błędy i w efekcie przegrał mecz. Zostały jeszcze cztery spotkania i wiele może się wydarzyć - skomentowała spotkanie Edyta Majdzińska, trenerka KPR Gminy Kobierzyce.

Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15)

Piotrcovia: Opelt, Suliga - Drażyk 5, Radushko 2, Oreszczuk 1, Polaskova 1, Królikowska 4, Grobelna, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbović, Świerczek 2, Waga 2, Jureńczyk 5, Schneider.