Advertisement

Jakie inwestycje zrealizuje miasto w 2021 roku?

UM Piotrków Trybunalski Środa, 10 marca 2021506540
Urząd Miasta zaplanował ponad 85 mln złotych na inwestycje w miejskim budżecie w 2021 roku i przedstawił ich szczegółowy harmonogram. Będzie sporo robót drogowych, ale czekają nas także bardzo ważne inwestycje proekologiczne.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Aktualnie prowadzimy modernizację dwóch kamienic na Starówce (ul. Zamurowa 10 i 16), które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. W najbliższych miesiącach odrestaurujemy kolejne dwie kamienice: przy ul. Jerozolimskiej 12 oraz ul. Wojska Polskiego 54, a także obejmiemy remontem budynek przy placu Niepodległości 5.

- Tradycyjnie zaplanowaliśmy wiele inwestycji drogowych - podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

W poniedziałek drogowcy rozpoczęli budowę chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Zgodnie z harmonogramem jeszcze w kwietniu ma wystartować m.in. budowa nowego układu drogowego w rejonie jeziora Bugaj, przebudowa części ul. Szklarskiej, a także całej ul. Wiśniowej.

Nową jezdnię zyska także ul. Krakowskie Przedmieście, od gazowni do granic miasta, oraz ul. Sulejowska - od ronda Bugaj do granic miasta. W harmonogramie znajduje się również modernizacja ul. Roosevelta (odcinek od Wroniej do granic miasta) oraz budowa łącznika ul. Wierzejskiej z ul. Reagana.

Miasto planuje dalszą rozbudowę ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj o dwa kolejne odcinki. Po ich wykonaniu będzie można przejechać droga dla jednośladów od ronda Bugaj aż do ulicy Koralowej.

Niebawem rozpocznie się jedna z największych tegorocznych inwestycji, czyli rewaloryzacja parku Belzackiego. Inwestycję zaplanowano na dwa lata, ale część zabytkowa ma być gotowa jeszcze w tym roku.

- 2021 rok to czas wielkich proekologicznych inwestycji. Oprócz wspomnianego parku to również modernizacja miejskiego ciepłownictwa - zauważa prezydent Chojniak i dodaje. - Rozpoczynamy budowę systemu kogeneracyjnego, dzięki któremu ciepłownia z opalania węglem przejdzie na gaz ziemny. Oprócz produkcji ciepła, produkować będziemy także prąd. Ponadto w planach jest rozbudowa sieci ciepłowniczej w ul. Grodzkiej oraz przez ul. Litewską, Wojska Polskiego do ul. Pereca.

W trosce o środowisko przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna przy ul. Życzliwej oraz sieć kanalizacji deszczowej od ul. Przemysłowej do Śrutowego Dołka. Miasto wybuduje także wodociąg w ciągu ul. Szkolnej.

W systemie „projektuj i buduj” prowadzone są dwie termomodernizacje: Szkoły Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W najbliższych miesiącach zaplanowano także docieplenie budynku warsztatów w „Budowlance” oraz modernizację budynku PS nr 7.

- Pamiętamy o najmłodszych mieszkańcach Piotrkowa oraz młodzieży – mówi Krzysztof Chojniak. – Wybudujemy plac zabaw na placu Litewskim, park ćwiczeń na drążkach dla dzieci i dorosłych obok DH „Merkury”. Kontynuujemy rozbudowę kompleksu przy ul. Rzecznej. Wykonamy także miejsce, jakiego w naszym mieście nie było. To Pumptrack, czyli rowerowy tor ziemny, który stanie przy ul. Ceramicznej. Będzie to, obok wyremontowanego skateparku, drugie miejsce do ekstremalnej jazdy na rowerze – podsumowuje prezydent.


Zainteresował temat?

7

8


Advertisement
Advertisement

Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.03.2021 20:56

Cytuję:
Zgodnie z harmonogramem jeszcze w kwietniu ma wystartować m.in. (...) przebudowa części ul. Szklarskiej


Tym razem całe 63 metry od ul. Dmowskiego: https://osm.org/go/0OOr5vMI0
A nie dało się tego zrobić w zeszłym roku przy okazji budowy nowego odcinka?
Niecałe 200 metrów małej podrzędnej uliczki w 2 lata. Brawo! Słuszną linię ma nasza władza!
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!"

30


EP97300 ~EP97300 (Gość)11.03.2021 12:50

Cytuję:
Remont murów obronnych przy Placu Niepodległości


I tak co 5 lat będą remontować?!

40


goœć_obserwator ~goœć_obserwator (Gość)10.03.2021 13:33

A kiedy ulica Żelazna i Rusevellta?

71


warzywo ~warzywo (Gość)11.03.2021 10:32

...a któż to na ulicy Życzliwej ma kanalizację sanitarną, bo doprawdy nie wiem :-))

30


Gal ~Gal (Gość)11.03.2021 09:30

A Roosevelta i Żelazna po której jeździ pół Piotrkowa.

40


Marlenka 123 ~Marlenka 123 (Gość)11.03.2021 07:21

Jak to jakie inwestycje - wszystkie z obietnic wyborczych plus malowanie elewacji mediateki, bo nie wygląda najlepiej i nie przypomina kolorem tej z projektu ...

30


prot ~prot (Gość)11.03.2021 06:10

Ul. Jeziorna znów wypadła. Przedstawcie chociaż kosztorys, wylania paru cystern asfaltu, może mieszkańcy osiedla uporają się z tym sami. Ale zapomnijcie wówczas o podatku.

40


Oo ~Oo (Gość)10.03.2021 10:46

A Co z rozbudową Hali Relax!

91


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.03.2021 09:26

Kiedy zrobicie ul wierzejskom?

63


Nioem ~Nioem (Gość)10.03.2021 22:12

Kaczyński miał rację 2 kadencję i wypad

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat