Advertisement

Festiwal Nauk Technicznych w "Budowlance" [ZDJĘCIA]

Wtorek, 21 marca 20235
Już po raz siódmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbył się Festiwal Nauk Technicznych. Młodzież mogła spróbować swoich sił w różnych zawodach technicznych.

Ładuję galerię...

Umiejętności murowania, docinanie płytek, montowanie płyt kartonowo-gipsowych czy ćwiczenia pomiarów geodezyjnych - to tylko część z atrakcji, jakie czekały na młodzież podczas tegorocznej edycji festiwalu. 

Budownictwo jest najbardziej kreatywnym kierunkiem. Uważam, że "Budowlankę" trzeba odczarować i to właśnie staramy się robić. Festiwal jest do tego idealnym narzędziem. Młodzież ma okazję przyjść i zobaczyć, jak wygląda dany zawód. Dotknąć go i przez chwilę popracować. Dobrze jest pokazać od innej strony, na czym polegają kierunki, w których nasza szkoła kształci - podkreślała Edyta Wiernicka. 

Zajęcia dla młodzieży odbywały się w poszczególnych klasach, w auli szkoły, a także na sali gimnastycznej. Tam można było m.in. dowiedzieć się więcej na temat pracy przy odnawialnych źródła energii i instalacjach sanitarnych.

Młodzież podchodzi do nas nieco speszona, ponieważ nie do końca wie, czym są instalacje sanitarne. Kiedy wyjaśnimy im, że chodzi o hydraulikę, to zainteresowanie jest większe. Na naszym stanowisku chcemy pokazać, czym zajmowaliby się, kończąc taki kierunek. Jest to na pewno zawód na czasie. Podobnie, jak odnawialne źródła energii. To branża, która ciągle się rozwija - mówiła Paulina Strawińska, nauczyciel piotrkowskiej "Budowlanki". 

 

W festiwalu udział wzięli także wykładowcy uczelni wyższych, którzy przygotowali dla młodzież nie tylko wykłady, ale także warsztaty. 


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ssss ~Ssss (Gość)22.03.2023 21:37

Jeśli budowlanka to projektowanie, ewentualnie usługi. Nie pakujcie się do przemysłu budowlanego.

10


Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)22.03.2023 18:44

Najlepsze zdjęcie - 42

10


Grz ~Grz (Gość)22.03.2023 11:47

Uczcie się, młodzieży, bo i jest zapotrzebowanie na inżynierów i praca w zawodzie inżyniera jest dobra i dobrze płatna. To jest najlepsza inwestycja w siebie na całe życie.

30


PoP ~PoP (Gość)22.03.2023 07:27

Wczoraj jadłem grochówkę przygotowaną na dni otwarte - była przepyszna! Gratuluję pomysłu.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.03.2023 17:56

Ta w kasku zrobi biznes

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat