Advertisement
artykuł sponsorowany

Czym są dewocjonalia?

Czwartek, 24 listopada 2022
Nie tylko osoby duchowne, czy też wierzące, zaopatrują się czasem w sklepie tego typu. Witryny z dewocjonaliami coraz częściej oferują również uniwersalne drobiazgi, np. biżuterię lub inne ciekawe upominki, niekoniecznie oznaczone bezpośrednio symbolami religijnymi. Tym bardziej katolicy oraz szeroko pojęci chrześcijanie znajdą tam coś dla siebie.
Czym są dewocjonalia?
  • Na różne uroczystości

 

Uroczystości religijne, to najczęstszy powód zaglądania do takiego sklepu przez osoby świeckie, poszukujące np. szatek na chrzest albo świec potrzebnych niemalże podczas celebrowania każdego sakramentu od narodzin katolika, aż do jego ostatniego tchnienia. Sklep liturgiczny online oferuje zatem różnego rodzaju przedmioty związane właśnie z kultem religijnym. To także miejsce, gdzie oprócz drobnych akcesoriów zakupić można wszelkiego rodzaju: 

  • przedmioty służące jako wyposażenie kościołów
  • przedmioty służące do odprawiania mszy świętych, procesji itp.
  • odzież dla osób duchownych
  • podręczniki do religii i inne, pokrewne wydawnictwa
  • itd. 

Jeżeli poszukujesz właśnie tego typu artykułów, poznaj liturgiczny.pl – najlepszy sklep z dewocjonaliami online! Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, znajdziesz tutaj: opłatki, szopki, a także puzzle dla dzieci, witraże i inne dekoracje oraz artykuły związane z tym właśnie radosnym świętem. Podobnie w przypadku Wielkanocy –  w sklepie internetowym „Liturgiczny” zakupisz zatem odpowiednie akcesoria opatrzone symbolem baranka, Zmartwychwstałego Chrystusa i itpd. Szatki, świece do chrztu, komunijne alby i inne – z łatwością znajdziesz właśnie w tej witrynie. 

 

  • Twój sklep z dewocjonaliami

 

Srebrny obrazek z podobizną Chrystusa, Matki Bożej albo Twojego patrona może okazać się bardzo miłą pamiątką obchodzonej uroczystości. Zwykle jednak chętniej obdarowujesz innych, w tym swoich bliskich. W związku z tym w sklepie online „Liturgiczny” zamówisz przez internet właśnie takie i inne prezenty. Trwałe obrazki ze srebra, wyłącznie srebrne, bądź ze złotymi akcentami, to podarunki idealne na wyjątkowe święta, z okazji przyjmowania kolejnych sakramentów, ale nie tylko. 

Pojęcie: dewocjonalia obejmuje szereg ciekawych przedmiotów, związanych z kultem religijnym. Odpowiedź na tytułowe pytanie znajdziesz zatem nie tylko w tym artykule, ale także w internetowym sklepie z takimi drobiazgami. Co do zasady chodzi tutaj o drobne przedmioty, jednak oferta online „Liturgicznego” znacznie wykracza poza ten zakres. Pamiętaj zatem, że znajdziesz tam o wiele więcej, niż różańce czy figurki świętych. 

 

  • Bo proboszcz też w czymś musi chodzić…

 

Ubrania dla osób duchownych różnią się od tych noszonych przez osoby świeckie. Nie każdą część garderoby mogą zatem zakupić w normalnym sklepie bądź hurtowni odzieżowej. Na szczęście specjalna odzież dla księży na liturgiczny.pl pozwala uzupełnić szafę na plebanii. Jeżeli zatem zajmujesz się zakupami odzieżowymi, np. na terenie siedziby zgromadzenia księży, braci zakonnych, lub sióstr, albo w zupełnie innym miejscu, gdzie właśnie odzież dla duchownych bądź sakralna jest potrzebna, to zajrzyj do tego sklepu.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat