Advertisement

Co z tym chodnikiem? Bez kaloszy ani rusz!

Niedziela, 19 marca 202311
Chodnik przy ulicy Kotarbińskiego w Piotrkowie między przedszkolem a kościołem, po opadach deszczu lub roztopach, znajduje się pod wodą. Powoduje to niemałe problemy dla pieszych.

Ładuję galerię...

Chodnik ten znajduje się w okolicach jedynego publicznego żłobka oraz przedszkola nr 20 w Piotrkowie przy ul. Kotarbińskiego. Nasz czytelnik od 2021 roku zgłasza ten problem do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Od kilku lat ten chodnik po opadach deszczu lub roztopach jest zalewany, włącznie z jego bliską okolicą. Gdyby trawnik nie znajdował się pod wodą, no to można byłoby to ominąć. Niestety, przez tak wielką kałużę nie da się przejść suchą nogą. Problem sygnalizuję już parę lat, a sytuacja tylko się pogarsza, bo ten chodnik coraz bardziej się zapada - mówi nam piotrkowianin, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w tej sprawie.

W korespondencji z 8 stycznia 2021 roku do piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nasz czytelnik pisze:

Proszę o rozpatrzenie prośby o naprawę chodnika znajdującego się pomiędzy przedszkolem nr 20 (ul. Paderewskiego) a kościołem. Problem jest następujący. Od kilku lat po większym opadzie deszczu woda gromadzi się na chodniku i w około niego uniemożliwiając swobodne przejście bez nurkowania buta w wodzie. W załączniku przesyłam zdjęcie wykonane 5 stycznia.

W odpowiedzi na maila nasz czytelnik dostał informację, że naprawa chodnika powinna odbyć się do końca maja 2021 roku. Jest marzec 2023, a chodnik nadal czeka na remont. Na kolejnego maila z sierpnia 2021 roku nasz czytelnik dostał odpowiedź, że nie ma pieniędzy na naprawę tego chodnika.

 

Czy w tym roku jest szansa na na rozwiązanie tego problemu? Z interwencją zgłosiliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Ten chodnik jest w dobrym stanie, jednak przy intensywnych opadach deszczu następuje tam przelewanie wody. Na jednym fragmencie chodnik jest zaniżony i tam powstaje kałuża. Zobowiązaliśmy się do osób kierujących do nas pisma, że przyjrzymy się tej sprawie i spróbujemy ten problem wyeliminować. Postaramy się na przełomie kwietnia i maja lub maja i czerwca zmierzyć się z tym problemem, tak żeby to przejście dla osób korzystających z chodnika było jak najbardziej dogodne - mówi Karol Szokalski, dyrektor piotrkowskiego ZDiUM-u.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

papars ~papars (Gość)20.03.2023 13:41

Trzeba zebrać na tym osiedlu podpisy w sprawie referendum, to może szybciej naprawią ten chodnik ;)

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.03.2023 09:35

Jak u ruskich...

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.03.2023 07:45

Palcem trzeba wszystko pokazać- może pan od ciepłowni zajmie się chodnikami jak tak dobrze potrafi zarządzać , że wysokie nagrody otrzymuje ??

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga19.03.2023 23:22

A kiedy napiszecie o słupie energetycznym stojącym w zatoce przystanku autobusowego na ul. Dmowskiego naprzeciwko "Piomy" w obrębie jezdni?
Miałem nadzieję, że podczas prowadzonego obecnie remontu ulicy słup zostanie przestawiony na chodnik, ale niestety, nic na to nie wskazuje, a niebezpieczna sytuacja zostanie utrwalona na kolejne długie lata.

30


gris ~gris (Gość)19.03.2023 22:15

Równowaga musi być: skoro ulice są zalewane, to chodniki nie chcą być gorsze

30


Erbedus ~Erbedus (Gość)19.03.2023 21:52

Stoi bo chodniki są niżej jak grunt wystarczy mały dołek i po zawodach jest

41


W bulu i nadzieji ~W bulu i nadzieji (Gość)19.03.2023 21:26

Woda, ma to do siebie, że się zbiera, a potem spływa.

40


Sami słyszycie... ~Sami słyszycie... (Gość)19.03.2023 16:28

... chodnik jest OK. A że czasami pada deszcz... Taki mamy klimat.

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.03.2023 15:53

Niestety takich miejsc w Piotrkowie są tysiące co jakiś czas na forum pokażę się setki wpisów że nasza ulica jest taka nasz chodnik jest taki No bo nasza władza jest taka i z nią jest problem

40


Pezet ~Pezet (Gość)19.03.2023 15:52

Bo na razie robią na Reymonta chodniki dobre

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat