Budowa strażnicy w Dąbrowie nad Czarną

Region Czwartek, 21 października 20211 1906
Trwają intensywne prace przy budowie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną. Gmina Aleksandrów pozyskała na tę inwestycję 2 mln 115 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą jest firma ESINVEST.

Projekt zakłada rozbudowę i nadbudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rozebranie fragmentu istniejącego budynku OSP. Wykonany zostanie również remont wieży OSP oraz zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu.

 

- To ważna inwestycja, dla całej naszej społeczności – mówi Paweł Mamrot, wójt gminy Aleksandrów. Jednostka OSP w Dąbrowie nad Czarną należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i corocznie bierze udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych, nie tylko na obszarze gminy. Ze względu na zakup nowego wyposażenia borykała się z problemem braku odpowiedniego zaplecza lokalowego. Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, plany w zakresie rozbudowy remizy oraz poprawy dostępności są możliwe do zrealizowania.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pingwin ~Pingwin (Gość)21.10.2021 15:23

A gdzie kaski na terenie budowy?
Chyba że Wlodarz z wykształcenia prawnik nie zna aktualnych przepisów budowlany...

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat