Advertisement

Brak tlenu przyczyną wystąpienia zjawiska śniętych ryb?

Łódzki Urząd WojewódzkiŁódzkie Środa, 17 sierpnia 2022234613
W związku z wystąpieniem zjawiska śniętych ryb, na terenie powiatu łęczyckiego i poddębickiego, od piątku trwały intensywne prace wszystkich służb, w celu usunięcia padniętych ryb oraz wyjaśnienia przyczyny tego zjawiska. W sobotę zwołany został Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, po którym wydane zostały wszystkim służbom kolejne dyspozycje.
fot.: PAP/Lech Muszyński fot.: PAP/Lech Muszyński

Od piątku do niedzieli z Neru wyłowiono w sumie około 250 kg śniętych ryb. Służby uczestniczące w oczyszczaniu koryta rzeki Ner nie stwierdziły zanieczyszczeń oraz obecności nowych śniętych ryb. Jednocześnie w wodzie obserwowane były żywe pływające osobniki. Analizy próbek wykonane przez inspekcję ochrony środowiska, inspekcję weterynaryjną oraz inspekcję sanitarną nie wskazują na obecność w wodzie, jak i w rybach podwyższonych norm rtęci, innych metali ciężkich, pestycydów czy substancji ropopochodnych. Na podstawie stanu faktycznego i wyników badań należy wskazać, że przyczyną śnięcia ryb nie były zanieczyszczenia chemiczne rzeki. W związku z tym zachodzi największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tzw. przyduchy - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.

Wyniki badań stanowią podstawę do cofnięcia od dzisiaj 17 sierpnia rekomendacji niekorzystania z rzeki Ner.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mnbv ~mnbv (Gość)18.08.2022 15:35

to znowu wina PiSu co? HAHAHA

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)19.08.2022 09:02

Ciekawe kiedy się kapną, że nieszczelna szamba i opróżnianie szamba samodzielnie przez właścicieli posesji zanieczyszcza rzeki- zapraszam na ul. Świerczowską albo Zalesice- spaceruje tam wieczorami to czuję co się wylewa

20


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)17.08.2022 14:36

Pogoda jak dziś nie tyle upał co duchota i czyja to wina jak nie rządu PIS opryski na niebie praktycznie każdego dnia lub pod osłoną nocy. Co robią nieoznakowane cysterny które opryskują widać je tak samo niektóre pasażerskie maja taka instalację. Każdy pamieta pierwszą nawałnicę po przejecie władzy przez PIS opryski nasiliły się według moich obserwacji i znajomych i pierwsza groźna nawałnica w Suszku gdzie zginęli harcerze. Opryski to manipulowanie pogodą wywoływanie niepożądanych zjawisk ale w mediach jak zwykle cisza. Niech przestaną ingerować opryskami a pogoda wróci do lat z czasów komuny gdzie będzie normalna zima i normalne lato

24


pływak żółtobrzeżek ~pływak żółtobrzeżek (Gość)17.08.2022 11:11

Należy natychmiast zacząć napowietrzać wszystkie zbiorniki wodne, jeziora, rzeki i inne cieki wodne, a sytuacja ryb i innej jeszcze żywej zwierzyny wodnej, ulegnie poprawie. Może jakaś tarcza?

61


abcde ~abcde (Gość)18.08.2022 13:33

Nie dostały TLEN +

10


moskwa ~moskwa (Gość)18.08.2022 12:06

Jest upał, świeci słońce i rybom ciężko się oddycha.

10


drft ~drft (Gość)18.08.2022 10:46

te ryby sie utopiły

30


Ep ~Ep (Gość)17.08.2022 21:48

Jak Donald mówi że to rtęć to rtęć a nie tam jakiś brak tlenu

51


Śrutowydołek ~Śrutowydołek (Gość)17.08.2022 14:19

Czy już wiadomo jakie konsekwencje poniósł Atlas za zatrucie Śrutowego dołka kilka miesięcy temu?. Opisywaliście to w artykule na Epiotrkow.
Podpowiedź. Atlas nie poniósł żadnej kary. W mediach też próżno szukać wzmianki na ten temat. W cywilizowanym kraju taki truciciel nie wypłaciłby się na kary i miał zszarganą opinię na wiele lat ku przestrodze dla innych.

50


Utr ~Utr (Gość)17.08.2022 12:38

Bardzo teraz wierzę wszystkim instytucją państwowym. Dzięki PIS jesteście prze woarygodni

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat