Advertisement

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego

ePiotrkow Piątek, 30 września 202220697
"Weekend seniora z kulturą" to ogólnopolska akcja, która w tym roku będzie miała swoją dziewiątą odsłonę. Z tej okazji piotrkowskie Muzeum zaprasza wszystkich seniorów do bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji przygotowanych w Zamku Królewskim (plac Zamkowy 4).
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Jest to akcja inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury.


„Weekend seniora z kulturą” w naszym mieście przygotowało piotrkowskie Muzeum, które w najbliższy weekend zaprasza wszystkich do Zamku Królewskiego (plac zamkowy 3).

Z tej okazji w sobotę (1.10) oraz niedzielę (2.10) oferujemy seniorom bezpłatny wstęp na nasze ekspozycje - zapraszają pracownicy muzeum.

Seniorzy obejrzą wystawę czasową „Pan Tadeusz - między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”, która wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Romantyzmu. Zwiedzający będą mieli okazję odkryć miejsca, które były pierwowzorem Soplicowa, czy zamku Horeszków. Można będzie podziwiać ubiory, broń, obrazy i dokumenty nawiązujące do epoki oraz do treści „Pana Tadeusza”.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)01.10.2022 13:44

A od którego roku urodzenia siebie można tam wejść??? Pytam, bo nie wiem, czy jestem seniorem, czy już nie jestem.

10


wiesniak ~wiesniak (Gość)30.09.2022 10:32

Pomysl super,tylko jak seniorzy wejda po tych koszmarnych schodach.

12


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.09.2022 10:03

Dlaczego tak krótko?

10


werk ~werk (Gość)30.09.2022 10:31

Kto "podpada" pod seniora?

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat