Advertisement

AKTUALIZACJA - POGODA : Burzowa i upalna aura już od dziś.

Autor: mcclay Niedziela, 20 maja 20120
Najnowsza analiza zdjęć satelitarnych oraz map synoptycznych oraz modeli, pokazują że już od dzisiaj będziemy mieli do czynienia z gwałtownymi burzami.Od jutra dodatkowo zacznie napływać gorące powietrze.
AKTUALIZACJA - POGODA : Burzowa i upalna aura już od dziś.

Dzisiejsze poranne analizy modeli oraz różnych map, przyniosły nieco zmian.
Polska pozostaje na skraju niżu z nad Niemiec, jednak na wschodnią część kraju, powoli nasunie się ciepły front atmosferyczny, który jest związany z niżem z okolic Morza Czarnego. Za frontem zalega gorące powietrze, które z każdym dniem będzie śmielej wkraczać do naszego kraju.
Front atmosferyczny niesie ze sobą również sporo wilgoci co przy tak wysokich temperaturach, spowoduje rozwój chmur konwekcyjnych.
Cała wschodnia część kraju z upływem godzin, znajdzie się w sektorze sporej energii dostępnej konwekcyjnej.Miejscami ilość energii może przekroczyć 1500 j/Kg. Dodatkowymi parametrami które mogą sprzyjać powstawaniu burz jest dość spory uskok wiatru oraz niestabilność w atmosferze. Jest jeszcze kilka innych czynników świadczących o tym że burze na wschodzie, a później również i na Kujawach oraz Mazurach, na pewno wystąpią.
Również w naszych regionach będzie zalegała pewna ilość energii.Jednak pozostałe parametry nie są już tak sprzyjające powstawaniom burz jak wymieniony wcześniej wschód kraju.

Od rana w regionie słonecznie i ciepło. Z godziny na godzinę temperatura będzie rosnąć i w najcieplejszym momencie dnia osiągnie około +25 stopni. Po południu możemy się spodziewać rozwoju nie groźnych chmur z rodzaju Cumulus. Będzie to związane właśnie z napływem wilgotniejszego powietrza oraz podwyższonym ryzykiem występowania burz.
Jednak dzisiaj nie powinno u nas padać i będziemy się cieszyć piękną,słoneczną i ciepła pogodą do wieczora.
Zachęcam więc do spacerów, gdyż dzisiaj będzie to raczej ostatni dzień, kiedy burze nas ominą.

Aktualizowane prognozy pogody będą pisane co dzień rano, gdyż sytuacja od dzisiejszego dnia będzie bardzo dynamiczna i pogoda będzie nieprzewidywalna.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat