Advertisement

3 tys. złotych mandatu za jazdę nieodśnieżonym samochodem

ePiotrkow Poniedziałek, 12 grudnia 202227
Zimowa aura na stale rozgościła się w Piotrkowie Trybunalskim. Od soboty w ruch poszły miotły i skrobaczki do szyb. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem jazdy dobrze odśnieżyć swój samochód. Ucierpieć może na tym nasze bezpieczeństwo, ale także portfel.

Ładuję galerię...

Zarówno Piotrków, jak i cały region pokryty jest śniegiem. Zgodnie z prognozami synoptyków, padać ma w tym tygodniu jeszcze wielokrotnie. Niewykluczone są także śnieżyce. W związku z zimowymi warunkami piotrkowscy policjanci przypominają o konieczności odpowiedniego przygotowania auta przed jazdą. Za niektóre zachowania mogą nam grozić mandaty: 

  • za uruchomienie samochodu i pozostawienie go włączonego, aby się nagrzał, grozi mandat w wysokości 50 złotych,
  • za odśnieżanie wcześniej już uruchomionego samochodu grozi mandat do 300 złotych,
  • za nieodśnieżone światła pojazdu grozi mandat w wysokości 300 złotych oraz 8 punktów karnych,
  • za nieodśnieżone tablice rejestracyjne grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych,
  • za wyjazd na drogę publiczną niedokładnie odśnieżonym pojazdem grozi mandat w wysokości 3000 złotych.

Pamiętajmy, że dozwolona prędkość w takich warunkach nie zawsze oznacza bezpieczną prędkość - przypomina asp. szt. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. - Gruba pokrywa śnieżna oraz miejscowe oblodzenia w znacznym stopniu wydłużają drogę hamowania. Zwracajmy uwagę na drogę biegnącą przy otwartych terenach, gdzie z pól nawiewa znaczna ilość śniegu. Przy śliskiej nawierzchni ważne jest też zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu aby wyhamować nie doprowadzając do zdarzenia drogowego z innym pojazdem czy przeszkodą - dodaje. 

Policjanci apelują także do pieszych. Proszą, aby pomimo pierwszeństwa na przejściach dla pieszych nie wchodzić wprost pod nadjeżdżający pojazd. 

W trudnych warunkach drogowych, mimo hamowania pojazd może nie zdążyć się zatrzymać i może dojść do tragedii. Niezależnie od tego jakimi uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy, w trudnych zimowych warunkach drogowych zachowajmy szczególną ostrożność - dodaje Izabela Gajewska. 


Zainteresował temat?

2

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łazarz ~łazarz (Gość)12.12.2022 23:17

i właśnie dlatego nie mam i nie chcę mieć dzieci, Boga przeklinam że musiałem się urodzić w tym wariatkowie, nie pozwolę by potencjalna istota cierpiała rodząc się w tym chorym kraju i ogólnie świecie pod butem tych zaprzedanych chciwych złodziejskich polityków którzy są na smyczy minionków masonków, których agendą jest stworzenia społeczeństwa tylko głównie biednych i nielicznych bogatych, ze znamieniem bestii wirtualną gotówką i pod totalną kontrolą. Śmiejcie się, do woli, to i tak nastanie szybciej niż myślisz

54


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)13.12.2022 17:16

Mój tata jest policjantem i mówi że wam tak dobrze, nauczcie się odśnieżać auta mówi.

24


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)12.12.2022 18:44

Policja to społeczny wróg są wyjątki bo są poczciwi policjanci i niczego nie widzą. Dziś rano osobówką z trasy wracałem cały tył biały tablic nie było widać światła aby co to siła natury nic się na to nie poradzi i niech by spróbował jeden z drugim się czepić .

63


wojciech ~wojciech (Gość)13.12.2022 14:52

Poproszę o definicję niedokładnie odśnieżonego auta. Co to oznacza ? Czy jeden płatek śniegu na masce oznacza "niedokładnie " ?

82


235tweggsdg ~235tweggsdg (Gość)13.12.2022 09:59

3 tysie - za nieodśnieżone auto, 10 lat za beczkę kiszonej kapusty.
gdzie ja żyję ? u kima jest chyba luźniej.

62


Daszek 2018 ~Daszek 2018 (Gość)13.12.2022 08:54

Najłatwiej mandatować kierowców bo przecież posiadanie auta to luksus nad luksus i bogactwo. Cześć oczywiście przepisów dla bezpieczeństwa. A może tak pieszych przechodzących bez odblaskow i z telefonem .... Ale przecież na czole nie Mają peselu więc jak ?!!?

42


ZXZXZX ~ZXZXZX (Gość)13.12.2022 08:39

Tak z ciekawości ................ jakie kary za połamane ręce, nogi, potłuczenia oraz przypadki śmiertelne powstałe z powodu nie odśnieżonych chodników, przejść, ulic itd. itd. itd. Za "połamańców" ogólnie mówiąc odpowiada Państwo ...........i nic. Gdzie kary ? ? Najlepiej odpowiedzialność zrzucić na drugiego.

90


Kaleka ~Kaleka (Gość)13.12.2022 07:10

Niech się wezmą za odśnieżanie chodników, ten który tym zarządza już powinien stracić pracę. Wypadałoby posypać, ale po co, niech ludzie się łamią. Dziękuję za potłuczone kolano, kręgosłup i naderwane mięśnie. Nie pozdrawiam.

100


Nie przyjąłbym! ~Nie przyjąłbym! (Gość)12.12.2022 20:30

"niedokładnie odśnieżonym pojazdem grozi mandat w wysokości 3000 złotych"
halo halo co to znaczy niedokładnie?? Jeśli będzie leżało 1,5,7, czy 12 cm śniegu na dachu? Albo masce? A może Tylnej lewej szybie? Ludzie, każda papuga was z tego wybroni. Brak dokładnych danych i przepisów daje pole do popisu przed sądem.

42


Frog ~Frog (Gość)12.12.2022 21:55

Uwažajta że w razie czego zapłace wam 3tyśie.Taki...

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat