Advertisement

Zbierali pieniądze na remont wieży

Niedziela, 16 października 20119
Ponad 500 fantów, loteria i licytacja. Dziś odbył się festyn przy piotrkowskiej Farze. Parafia zbierła środki na dokończenie remontu zachodniej ściany kościelnej wieży.
fot. Jarek Mizerafot. Jarek Mizera

- To kontynuacja tego, co w tamtym roku zaczęliśmy w związku z remontem wieży kościelnej. Jest okazja, żeby zaprosić piotrkowian, aby popatrzyli na te rusztowania, na to jak idą prace - mówił ksiądz Andrzej Chycki, dziekan dekanatu piotrkowskiego. - W tym roku festyn organizujemy w trzecią niedzielę października, bo chcieliśmy zaznaczyć, że 16 października przypada 33 rocznica wyboru na stolicę piotrową kardynała z Krakowa Jana Pawła II. Z myślą również o wyniesieniu go na ołtarze, chcieliśmy przeżyć ten moment spotkania w liturgii na mszach świętych.


Podczas dwóch mszy świętych w Farze zagrał romski zespół. Potem wystąpiła łódzka artystka Paulina Makulska. O 11.30 podczas mszy świętej zaśpiewał Mały Gospel. A wieczorem o godz. 18.00 wystąpi Metanoia, zespół znany nie tylko w Piotrkowie, ale i w całej Polsce.


- Mamy przygotowaną loterię, fanty są różne, jest ich ok. 500. Ktoś wygra sukienkę, ktoś płytę CD z kolędami, ktoś inny napój energetyczny. Brakuje nam jeszcze 36 tysięcy, żeby zamknąć etap prac na zachodniej części elewacji wieży. Mamy 100 tys. - 50 tys. z Urzędu Miasta (tutaj należą się ukłony dla prezydenta i naszych rajców), 50 tys. dołożył ksiądz arcybiskup z kurii – dodał ksiądz Chycki.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)17.10.2011 11:26

Dać pieniądze na remont średniowiecznego zabytku, którego nikt nie wywiezie z naszego miasta to znakomita i godna pochwały inicjatywa!
Jakby Prezydent Ch. dał takie pieniądze na schronisko dla zwierząt ( a więc na zwyczajne "przejedzenie" ), to na tym forum nikt by nie zaprotestował ( no, niechby spróbował...) ;-)

00


parafianka ~parafianka (Gość)16.10.2011 23:50

"Piotr" napisał(a):
A to chojniak nie dał, i dobrze on wie kiedy dawać...


Niech Chojniak spienięży tego nowego peuegota za 95 tys. zł i księdzu da.
Wejdźcie na stronkę fary, są zdjątka jak z żonką i doradcą goszczą się przy stole z proboszczem. Internet niejedno ci powie, he, he, he.

00


riki ~riki (Gość)16.10.2011 21:57

"Sasiad" napisał(a):
Czemu INNYM kosciołom w naszym mieście musi wystarczyć, a FARA ciągle słynie z ŻEBRACTWA.


Ch. to nawet nowo wybranym posłom nie pogratulował. Taki z niego "gość". Do czasu!

00


Sąsiad ~Sąsiad (Gość)16.10.2011 19:49

Czemu INNYM kosciołom w naszym mieście musi wystarczyć, a FARA ciągle słynie z ŻEBRACTWA.

00


Piotr ~Piotr (Gość)16.10.2011 19:24

A to chojniak nie dał, i dobrze on wie kiedy dawać...

00


Muf ~Muf (Gość)16.10.2011 19:20

A te 50 tys. złotych to z jakiej racji przekazano???!!! Panie Ch. ....!! Przeginasz Pan!

00


guzgu ~guzgu (Gość)16.10.2011 17:42

ja bym "zaatakował" ojca dyrektora "kasiasty gość"

00


qwert ~qwert (Gość)16.10.2011 16:09

to ktoś jeszcze daje na tacę??ja już skończyłem wspomagać...

00


timig ~timig (Gość)16.10.2011 14:53

i znowu to samo... ręce opadają... news dodany o godz. 12:01... nie można było tego wczoraj napisać? kolejna impreza przeszła mi bokiem

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat