Advertisement

Wyciągamy Dzieci z Bramy w Bełchatowie

ePiotrkow Środa, 18 lipca 20124
Bełchatów, Skierniewice, Sieradz, Pabianice, Radomsko i gmina Lubochnia, to tylko niektóre z miast i miejscowości, do których w tym roku trafiła słynna akcja „Wyciągamy dzieci z bramy”. Zapoczątkowany 9 lat temu w Piotrkowie projekt mający na celu m.in. zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji właśnie zaczął się rozrastać na teren regionu. A wszystko za sprawą Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, której założycielem i prezesem jest Jacek Sokalski. We wtorek, 17 lipca, w Bełchatowie podpisano kolejne już w regionie porozumienie w celu realizacji ww. akcji.
fot. Agawafot. Agawa

We wtorek, 17 lipca br., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie w obecności wiceprezydenta miasta Janusza Mękarskiego i lokalnych mediów doszło do podpisania umowy pomiędzy wspomnianym MCK a Fundacją „Wyciągamy Dzieci z Bramy” na realizację wakacyjnej akcji edukacyjno-kulturalnej dla dzieci i młodzieży na terenie Bełchatowa. W imieniu bełchatowskiego MCK umowę podpisała dyrektor placówki Ewa Młynarczyk, zaś Fundację „Wyciągamy Dzieci z Bramy” reprezentował jej założyciel i prezes Jacek Sokalski. W ten sposób zapoczątkowana w 2003 roku w Piotrkowie letnia akcja, której celem było i jest m.in. organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji czy wyłanianie młodych talentów i zapewnienie im możliwości jak najlepszego rozwoju pod względem artystycznym, zaczęła obejmować swym zasięgiem także obszar regionu łódzkiego. „Chciałem moim 9-letnim doświadczeniem i wiedzą nabytą przy realizacji projektu „Wyciągamy Dzieci z Bramy” w Piotrkowie podzielić się z innymi miastami i miejscowościami. O tym jak bardzo ta wakacyjna (i nie tylko wakacyjna) akcja sprawdziła się świadczy jej sukces – do niedawna brało w niej udział 6 tys. dzieci i została dostrzeżona przez samego Ministra Kultury. Ponieważ na mój pomysł podzielnia się projektem pozytywnie odpowiedziało kilka miast w regionie, w tym m.in. Bełchatów stąd też to dzisiejsze porozumienie pomiędzy Fundacją a MCK. Dzięki prezydentowi Markowi Chrzanowskiemu i wiceprezydentowi Januszowi Mękarskiemu oraz pozostałym władzom miasta od dziś także w Bełchatowie „Wyciągamy Dzieci z Bramy” – powiedział  tuż po złożeniu podpisów Jacek Sokalski.
 
 Zadowolenia z porozumienia nie kryła również dyrektor bełchatowskiego MCK, Ewa Młynarczyk - „Bełchatów ma opinię miasta bogatego, zamożnego, a prawda jest taka, że również w Bełchatowie są osoby i dzieci potrzebujące pomocy. Miasto w tym celu robi sporo, jest m.in. karta „Rodzina 3+”, i myślę, że ten projekt, który teraz trafia do Bełchatowa „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, chociaż może tych bram w Bełchatowie za wiele nie ma, ale są na pewno dzieci uzdolnione i utalentowane, którym ta pomoc się przyda, my jako Miejskie Centrum Kultury witamy z radością. Cieszymy się, że prezydent Chrzanowski i wiceprezydent Mękarski tę inicjatywę aprobują, bo to oznacza, że te działania, które są podejmowane w mieście i w Miejskim Centrum Kultury są w ten sposób spójne. Teraz po podpisaniu umów przystępujemy z prezesem Sokalskim do ustalenia szczegółów przebiegu akcji na terenie Bełchatowa, jest m.in. mowa o stypendiach, konkursach oraz akcjach, w których dzieci będą mogły uczestniczyć już w najbliższym czasie. Ponieważ akcja jest prowadzona także w innych miastach, w ten sposób prace i dokonania utalentowanej młodzieży i dzieci z Bełchatowa będą trafiać do innych miejsc w regionie”.

 W podobnym tonie wypowiedział się również wiceprezydent Janusz Mękarski - Jako prezydenci jesteśmy zadowoleni, że Fundacja zacznie działać w Bełchatowie. Jest to dla nas ważne wydarzenie i chcemy zachęcić wiele innych podmiotów i stowarzyszeń do uczestnictwa w tej akcji. MCK jest w tym projekcie tą instytucją formalną, są prowadzone jednak już rozmowy m.in. ze Stowarzyszeniem „Impuls”, by wspomóc tę ideę. Także innych będziemy gorąco namawiać do takiej współpracy. Mam nadzieję, że już pod koniec roku, kiedy przyjdzie czas na pierwsze podsumowania wszyscy bełchatowianie będą wiedzieć czym jest akcja „Wyciągamy Dzieci z Bramy”.  

Podpisane w Bełchatowie porozumienie jest jednym z kilku sfinalizowanych w ostatnich dniach przez Jacka Sokalskiego. Umowy podpisały już takie miasta jak Skierniewice i Sieradz, na dniach dołączą do nich jeszcze Pabianice, Radomsko oraz gmina Lubochnia.

 Agawa


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga18.07.2012 19:23

Ciekawe ile kasy na tym zarabia pan prezes i inne firmy z nim związane.

00


on ~on (Gość)18.07.2012 16:24

Reklamowana strona nie chodzi. Zdjęcie przy ubikacji.

00


akan ~akan (Gość)18.07.2012 12:06

Takie bzdury tylko w Polsce. Wyciągają. To trzeba było ich nie wciągać do tych bram. Nie musielibyście teraz wyciągać.

00


Jarzębina ~Jarzębina (Gość)18.07.2012 10:49

A konkretnie z których bram ?

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat