Advertisement

Piotrkowska fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy" przyznała stypendia

Tydzień Trybunalski Niedziela, 09 lutego 20148
Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy” przyznała stypendia artystyczne uzdolnionym młodym piotrkowianom.
foto: Agawafoto: Agawa

Symboliczne czeki, z rąk prezesa fundacji, Jacka Sokalskiego oraz w obecności rady fundacji, odebrali:  Daniel Wochyń, Klaudia Kuźnicka i Marta Chołyńska. Dwoje pierwszych z wymienionych stypendystów otrzymało dofinansowanie do zajęć wokalnych, trzecia osoba otrzymała dofinansowanie do zajęć teatralnych. Z przyczyn zdrowotnych na uroczystość nie mogła przybyć Katarzyna Górna, laureatka stypendium plastycznego.

- Piotrków Trybunalski jest kolebką akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”, która powstała tu 10 lat temu. Trzy lata temu powstała tu również fundacja, która w tej chwili działa w ośmiu miastach i współpracuje z ośmioma ośrodkami kultury. W ubiegłym roku organizowaliśmy różnego rodzaju konkursy dla dzieci i młodzieży, inicjowaliśmy bezpłatne zajęcia latem i przyznaliśmy 24 stypendia młodym artystom w różnych miastach, w ramach których dofinansowaliśmy różne zajęcia – teatralne, plastyczne, muzyczne, wokalne. W przypadku Piotrkowa czwórka dzieci otrzymała stypendia, tutaj dofinansowaliśmy stypendia teatralne, wokalne i plastyczne – powiedział po uroczystości Jacek Sokalski.

Podobnie, jak w przypadku innych miast, gdzie fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy” przyznała stypendia, tak i w Piotrkowie przy wyborze stypendystów pomógł Miejski Ośrodek Kultury. - Skierowaliśmy pismo do Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejski Ośrodek Kultury typuje te dzieci, które zasługują na stypendium czy też są uzdolnione artystycznie, ale ich rodzice czy opiekunowie nie mają wystarczających środków na finansowanie dalszego rozwoju ich talentów czy działalności artystycznej – powiedział Jacek Sokalski.

Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy” od stycznia bieżącego roku jest organizacją pożytku publicznego i można odpisywać już na jej rzecz 1% podatku. Dodatkowo, jak informuje jej prezes nadal będzie się prężnie rozwijać, aplikuje o kolejne środki, a w planach na 2014 rok zakłada podjęcie współpracy z 10 miastami w regionie.

Agawa


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi ~Zanzi (Gość)10.02.2014 11:54

Cytuję:
Piotrków Trybunalski jest kolebką akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”, która powstała tu 10 lat temu. Trzy lata temu powstała tu również fundacja, która w tej chwili działa w ośmiu miastach i współpracuje z ośmioma ośrodkami kultury.

Fajnie, że mimo trudności, z niewielkiej akcji wakacyjnej, rozwinęła się działalność na szeroką skalę :)

Komentarz był edytowany przez autora: 10.02.2014 11:55

30


ares1 ~ares1 (Gość)10.02.2014 07:01

"jethro" napisał(a):
Brawo Panie Jacku,takiego prezydenta chcieli by piotrkowianie.


Ale czy On tego chce? :)))

30


jethro ~jethro (Gość)09.02.2014 21:40

Brawo Panie Jacku,takiego prezydenta chcieli by piotrkowianie.
Notabene,dlaczego takich ludzi jak Pan Jacek ,którzy robią wiele dobrego temperuje się za dobre inicjatywy,a nieroby,darmozjady i pasożyty dalej pasą się przy korytach?
Pozdrawiam.

Komentarz był edytowany przez autora: 09.02.2014 21:41

50


ciekawski ~ciekawski (Gość)09.02.2014 21:19

Dobrze że ktoś się zatroszczył o młode pokolenie- a co robi dla młodzieży obecna pani dyr.MOK (poza wątpliwej jakości występami na scenie przy różnych okazjach)

30


filozof ~filozof (Gość)09.02.2014 21:04

Panie Chojniak nie głupio Panu......?

30


ggg ~ggg (Gość)09.02.2014 19:44

Brawo dla dyr Jacka Sokalskiego. A Chojniak wyrzucił Go MOK za założenie fundacji.

30


gość5 ~gość5 (Gość)09.02.2014 12:07

Bardzo mi się podoba to, co robi Pan Sokalski. To dobra inwestycja....w młodych - zdolnych. Szkoda, że nie jest przykładem dla władz miasta. Szkoda, że miasto nie ma pieniędzy dla młodych, zdolnych sportowców jak Kamil Majchrzak i inni....SOKALSKI NA PREZYDENTA !!!!!!!

20


ja ona ~ja ona (Gość)09.02.2014 10:43

redakcjo - na czeku który dostała Marta Hołyńska <-- nazwisko nie jest napisane przez "Ch" jak w artykule, tylko przez "H". Troszkę więcej uwagi.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat