Advertisement

Ks. Bochyński przeprasza za zło wyrządzone Kościołowi

ePiotrkow Czwartek, 07 listopada 201363
Rektor piotrkowskiego kościoła akademickiego Panien Dominikanek na stronie internetowej Łódzkiej Kurii Metropolitalnej opublikował oświadczenie.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

- Przepraszam za zło wyrządzone Kościołowi moim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Co do wypełnianych funkcji podporządkuję się decyzjom Księdza Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – oświadczenie takiej treści pojawiło się w czwartkowy wieczór (7 listopada) na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.

 

- Proszę o wybaczenie – dodał ks. Ireneusz Bochyński.

 

Przypomnijmy. Największe oburzenie opinii publicznej wywołały słowa księdza: „Znam przypadki, gdzie (...) same dzieci “wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka".

 

źródło: www.archidiecezja.lodz.pl


Zainteresował temat?

10

9


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anita36 Anita36ranga05.12.2013 15:30

No i dobrze że chociaż przeprasza

00


Anna z Piotrem ~Anna z Piotrem (Gość)15.11.2013 00:54

Moi drodzy!
Rozwiążmy nasz komitet obrony księdza Ireneusza, bo nie ma żadnych szans na to, aby on powrócił do Piotrkowa. Arcybiskup - metropolita łódzki nie po to go odwołał, żeby przywracać na tą funkcję - powody takiej decyzji musiały być w Kościele więcej niż mocne. Że nie ma już odwrotu, świadczy druga decyzja abpa Jędraszewskiego, który dzisiaj nowym rektorem kościoła uczynił księdza dra Grzegorz Dziewulski.
Uszanujmy jako wspólnota decyzje naszego arcypasterza, bądźmy mu posłuszni i podporządkujmy się jego woli - to jest nasz chrześcijański obowiązek: pokora przede wszystkim.

Nie bijmy piany, nie składajmy donosów i zawiadomień
, bo nie tego uczył Chrystus - niech prokuratura prowadzi swoje cywilne dochodzenie równolegle z dochodzeniem kurii.
Pani kurator oświaty i wychowania, szacowne osoby z naszego gremium, lekarze, nauczyciele i studenci - módlmy się. Z Panem Bogiem.

00


luzik ~luzik (Gość)09.11.2013 22:43

"laluna." napisał(a):
jak szybko można zniszczyć człowieka


Fajnie, że tak mocno wierzysz w lepszą stronę ludzkiej natury ...
Zważ jednak, czy biskup wywalił Bochyńskiego tylko za tolerancję wobec pedofilstwa, czy miał też inne powody?
Co się tyczy rzekomych zasług B. dla Piotrkowa, to warto pogadaćo szczegółach. Wytłumacz zatem, co miasto zyskało na biznesach Bochyńskiego? No co?
Jakim pożytkiem dla Piotrkowa jest wyłudzenie kilku budynków w centrum miasta dokonane na siostry, które funkcjonowały, ale prawie 200 lat temu?
Co zyskał Piotrków z budowy centrum? Zyskali zapewne niektórzy przedsiębiorcy, bo wydać na "remont" tak małego obiektu 30 mln zł to [b]niezła sztuka!
PROSZĘ O DALSZE KONKRETY.

00


werter ~werter (Gość)09.11.2013 20:26

"player" napisał(a):


Oj tak popieram, jestem z Wami!

00


la-luna. ~la-luna. (Gość)09.11.2013 20:23

To jest manipulacja medialna. Nie chodzi o tajemnicę spowiedzi, chodzi o czytanie wywiadu ze zrozumieniem. Temat wywiadu też miał być inny. Ksiądz odnosi się do dzieci/młodzieży, które się prostytuują . Dla nich wejście do łózka za spodnie czy pomadkę jest spełnieniem, jest normalnością, sposobem na życie.
Zrobiliscie straszną rzecz, pozbawiliscie godności człowieka, który na to nie zasługiwał. Posiłkując się strzępkami informacji, przekręconą rzeczywistością, nieznajomością tej postaci, wyrządziliście krzywdę, której nie da się naprawić. Bardzo jest mi źle z tego powodu, jak szybko można zniszczyć człowieka.

00


player ~player (Gość)09.11.2013 20:02

Radziszewska, posłanka z Piotrkowa Trybunalskiego, przyznała, że ks. Bochyński "jest znany w Piotrkowie". - Człowiek bardzo aktywny, z tytułem doktora, cieszący się zaufaniem i szacunkiem. Dla mnie to wypowiedź skandaliczna i obrzydliwa. To jest pochwała pedofilii - oburzała się. - Ks. Bochyński zawiódł wszystkich mieszkańców Piotrkowa - dodała.
Jeżeli NIE widzicie w tej wypowiedzi KTO i DLACZEGO stało się tak, a nie inaczej z księdzem, który dla Piotrkowa zrobił więcej niż nie jeden z Was to Jesteście CIEMNI i łatwo z Was zrobić żyrafę lub ... a tak właśnie próbują robić media.
Modlę się za księdza.

00


Ojciec_piotrkowa ~Ojciec_piotrkowa (Gość)09.11.2013 18:54

Kurcze, a co z reżyserem "Galerianek". Jego pierwszego powinna przesłuchać prokuratura. W piotrkowskim przypadku, media powielają słowa wyciągnięte z kontekstu. Dzisiaj nawet w radiu ogólnopolskim słyszałem, że nasz ksiądz mówił o "kilkuletnich dzieciach". Szkoda tylko, że tak ceniony duszpasterz, stał się ofiarą nagonki na pedofilów. Jakby udzielił takiego wywiadu jeszcze parę lat wstecz, nikt by nawet tego nie zauważył. A tu takie wielkie halo. Sam jestem ojcem i pewnie kiedy bestialski akt pedofilii spotkałoby kogoś z mojej rodziny , to nie czekałbym na decyzję wymiaru sprawiedliwości, ale w tym przypadku uważam, że ksiądz stał się ofiarą nagonki medialnej. Kuria woli nagłośnić swoje "poprawne" zachowanie, bez próby obrony. Dla osób które będą komentować moją wypowiedź, nie jestem moherowym beretem, rzadko bywam w kościele i mam awersję na księży, ale ta sprawa mnie poruszyła, jak łatwo jest zniszczyć człowieka. Kiedyś wystarczyło powiedzieć, że jest komuchem, a teraz wystarczy, że jest pedofilem.

00


niewierząca ~niewierząca (Gość)08.11.2013 23:48

pastor ma rodzinę,dlaczego polski ksiądz nie może? zakłamanie?

00


szeryf69 ~szeryf69 (Gość)08.11.2013 22:56

"ewelina1" napisał(a):
z tamtąd


Ukończyłaś podstawówkę?

00


gosc ~gosc (Gość)08.11.2013 22:30

To się nie wypowiadał człowiek z podstawowym wykształceniem, tylko doktor teologii, pedagog, kapłan (którego misją jest nauczanie)i nie "u cioci na imieninach" tylko do mediów-co to usprawiedliwiać, co tłumaczyć?

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat