Advertisement

Fara: Będą remontować wieżę – proszą o wsparcie

Strefa FM Piątek, 16 września 201128
Rozpoczyna się remont kolejnej części elewacji wieży kościoła farnego w Piotrkowie. Tym razem budowlańcy zajmą się zachodnią częścią budowli. - Potrzebne są pieniądze na odremontowanie kolejnych dwóch części wieży, dlatego apelujemy o wsparcie - powiedział ksiądz Tomasz Estkowski, wikariusz Fary.

- Kolejny plan restauracji farnej wieży zabytkowego kościoła konieczny jest z jednej strony ze względów bezpieczeństwa, a z drugiej ze względów estetycznych. Trzeba doprowadzić kościół farny do takiego stanu, żeby wyglądał rzeczywiście jak zabytkowy. Ten remont, który jest konieczny (dotyczy kolejnej ściany wieży) rozpocznie się po niedzieli – mówi ks. Estkowski.

Zachodnia część wieży kościoła po remoncie wyglądać będzie tak jak ta już odrestaurowana. - Taki jest zamiar, ale wszystko zależy też od możliwości finansowych, jak i sponsorowych. Parafia sama z siebie nie jest w stanie wszystkiego sfinansować, dlatego prosimy tych, którzy mogą w jakiś sposób pomóc nam finansowo – wyjaśnia wikariusz Fary.

Dodaje, że są to kosztowne sprawy. Jednak żeby kościół mógł służyć jako zabytek przyszłym pokoleniom należy go utrzymywać.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Radna ~Radna (Gość)21.09.2011 14:11

KOSCIUL PROMUJE NAWIEDZONEGO MACIEREWICZA I NASZYCH Z URZEDU MIASTA CWANIAKOW NIECH PLAC

00


zet ~zet (Gość)21.09.2011 08:07

"Poli" napisał(a):
Ruch Palikota postuluje zniesienie dofinansowania Kościoła i partii politycznych.

dlatego na niego wlasnie bede głosował. inna rzecz czy pozostała czesc parlamentu na to sie zgodzi. pewnie nie.

00


Poli ~Poli (Gość)20.09.2011 16:33

Ruch Palikota postuluje zniesienie dofinansowania Kościoła i partii politycznych. Proponuje by każdy z podatników 1% z podatków przeznaczał na dowolny cel , Kościół,partię,stowarzyszenie etc. Uważam że jest to mądry i rozsądny pomysł!

00


zet ~zet (Gość)20.09.2011 14:39

oczywiscie kto chce ten da dobrowolna ofiare jego sprawa.

00


zet ~zet (Gość)20.09.2011 14:37

"kondzia12" napisał(a):
Co do renowacji kościołów, to kuria ma niewiele. Tym powinien się zająć proboszcz, który organizuje środki z funduszy UE. W całej archidiecezji jest pełno takich kościołów jak piotrkowska "fara" więc kuria nie ma na tyle środków, żeby fundować remont kościołów, bo to naprawdę kosmiczne pieniadze, a kuria musi też z czego żyć.

BIedna kuria musi z czegos zyc... bynajmniej kurii nie brakuje kasy, zreszta kosciołowi chyba prawie nigdy nie brakowało a przynajmniej jego władzy. to ze niby nie maja to zwyczajna sciema. misja kleru to fikcja poza wyjatkami. sa bogaci i maja wiele przywilejów. chociazby zakup działki pod nowy koscioł za cene duzo ponizej wartosci rynkowej. ciekawe czy ja bedac przedsiebiorca rownierz moglbym kupic ta działke za 150pln/m2

00


pankracy ~pankracy (Gość)17.09.2011 23:16

"kondzia12" napisał(a):
: Piotrkowianie! Zacznijcie do cholery chodzić do kościoła! i wtedy nie byłoby problemów, że w Piotrkowie niepotrzebne są kościoły. Bo gdyby ludzie chodzili, to by kościołów brakowało, pękałyby w szwach, a tu - gdzie niegdzie (w normalnej miejskiej parafii) w niedzielę nie przychodzi nawet 1000 osób. Śmi


Głupszego tekstu to dawno tutaj nie widziałem!!!!

00


kondzia12 ~kondzia12 (Gość)17.09.2011 23:05

"myszon" napisał(a):
Bo dużo gada a mało robi...


Zaraz, zaraz - coś tu chyba jest niezrozumiałe.
Czy to, że owy ksiądz Tomasz zgodził się na udzielenie wywiadu w gazecie, obliguje go do tego, że ma refundować cały remont ze swojej ręki? A kim on tam jest? Czy ks Tomasz jest w tym kościele od roboty?
ks. Tomasz (wikariusz Parafii farnej) jedynie udzielił wywadu, w którym przedstawił plan inwestycji. A to , że akurat on prosił o ofiary to zapewne zrobił to w imieniu również Proboszcza.
Czasem warto się ugryźć w język, zanim się coś napisze !!!!!

00


kondzia12 ~kondzia12 (Gość)17.09.2011 23:01

Aj ludzie ludzie, wystarczy się troszkę zainteresować w temacie a nie wypisywać bzdury (czyt. to co mi leży na języku).
Co do renowacji kościołów, to kuria ma niewiele. Tym powinien się zająć proboszcz, który organizuje środki z funduszy UE. W całej archidiecezji jest pełno takich kościołów jak piotrkowska "fara" więc kuria nie ma na tyle środków, żeby fundować remont kościołów, bo to naprawdę kosmiczne pieniadze, a kuria musi też z czego żyć.
Co do nowego kościoła. Jego budowa będzie się rozwlekała przez lata i tak naprawdę to nie na miejscu jest gadanie "i powstaje inwestycja priorytetowa". Inwestycja dla kogo? Z tego co mi wiadomo, to ksiądz musi załatwić sobie wszystko sam do kościoła. Narzekacie na nowy kościół, a na to jest tylko jedno lekarstwo. Możecie sobie myśleć co chcecie ale prawda jest taka: Piotrkowianie! Zacznijcie do cholery chodzić do kościoła! i wtedy nie byłoby problemów, że w Piotrkowie niepotrzebne są kościoły. Bo gdyby ludzie chodzili, to by kościołów brakowało, pękałyby w szwach, a tu - gdzie niegdzie (w normalnej miejskiej parafii) w niedzielę nie przychodzi nawet 1000 osób. Śmiech na sali.

Komentarz był edytowany przez autora: 17.09.2011 23:07

00


Bleki Blekiranga17.09.2011 14:04

a mnie się wydaje, że rusztowania przy zachodniej stronie wieży już stały, tylko "co" oni tam remontowali?

00


Doker ~Doker (Gość)17.09.2011 01:32

Oj naiwni jesteście... Nowy kościół potrzebny jest, bo jest nowe osiedle i nowe miejsce do wypasu owieczek. Przy okazji gdzieś wplącze się kult Jana Pawła II i powstaje inwestycja priorytetowa! Przykro na to wszystko patrzeć. Już dawno pisałem - niech łódzki Kościół zajmie się już istniejącymi, niszczejącymi i pustymi kościołami Starego Miasta, zamiast tworzyć zupełnie nową parafię.

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat