Kolejna pucharowa porażka

Piotrkowianin Sobota, 29 kwietnia 20178
Piłkarze ręczni Piotrkowianina po raz trzeci w tym sezonie przegrali z zawodnikami zespołu Sandra Spa Pogoń Szczecin, tym razem w Pucharze PGNiG Superligi. Podopieczni Dmytro Zinchuka ulegli swoim rywalom 28:31 (14:17). To był drugi pucharowy mecz piotrkowskiej drużyny i druga porażka.

W pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu, dopiero pod koniec tej części spotkania goście nieco odskoczyli. Po przerwie piotrkowianie zaczęli odrabiać straty i w 42. minucie meczu doprowadzili do remisu 22:22, ale później podopieczni Rafała Białego ponownie przejęli inicjatywę, w pewnym momencie prowadzili już pięcioma bramkami. Ostatecznie szczecinianie wygrali to spotkanie 31:28.

Kolejne dwa spotkania Pucharu PGNiG Superligi Piotrkowianin rozegra na wyjeździe. 10 maja w Mielcu zmierzy się ze Stalą, a trzy dni później w Legionowie z KPR.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:31 (14:17) Sandra Spa Pogoń Szczecin

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho, Banisz - Makowiejew 5, Pacześny 4, Swat 3/1, Góralski 3, Achruk 3, Nastaj 2, Surosz 2, Andreou 2, Kravchenko 2, Woynowski 1, Iskra 1, Pożarek, Mróz.

Sandra Spa Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski - Zydroń 9/6, Bosy 8, Konitz 6, Zaremba 4, Kniazew 2, Fedeńczak 1, Krysiak 1, Grzegorek, Radosz, Karnacewicz, Wąsowski.