Polonia zgubiła kolejne punkty

Strefa FM Sobota, 25 marca 20179
Poloniści przegrali z Pilicą Przedbórz 1:3 (0:0), odbywa zespoły kończyły ten mecz w osłabieniu. Goście zdobyli dwie bramki z rzutów karnych. Honorowego gola dla Polonii, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, strzelił Adrian Malicki.

Już w 8. minucie poloniści mogli objął prowadzenie, ale Aleksander Cieślik nie wykorzystał swojej szansy. Goście oddali pierwszy strzał na bramkę osiem minut później. Od 31. minuty poloniści musieli grać bez swojego podstawowego bramkarza, Filip Błażejewski nieprzepisowo zatrzymał Przemysława Kornackiego i został ukarany czerwoną kartką. Zamiast niego na boisku pojawił się rezerwowy golkiper, Łukasz Kulbat, który zmienił Aleksandra Cieślika. Do przerwy żaden zespół nie zdołał strzelić gola.

W drugiej połowie na boisku działo się dużo więcej niż w pierwszej, przede wszystkim padły bramki, ponadto sędzia pokazał kolejną czerwoną kartkę, tym razem zawodnikowi gości, w 53. minucie spotkania z boiska wyleciał, Sebastian Motyka, który wdał się w dyskusję z arbitrem. Zaledwie trzy minuty później zespół z Przedborza wyszedł na prowadzenie, Bartosz Jachymski został sfaulowany w polu karnym Polonii, a Daniel Potakowski bez problemu wykorzystał rzut karny. Gospodarze próbowali strzelać z dystansu, ale na ogół niecelnie. Tymczasem w 77. minucie ponownie zagotowało się w polu karnym Polonii, najpierw Daniel Potakowski trafił w słupek, a później sędzia dopatrzył się kolejnego przewinienia w polu karnym piotrkowskiego zespołu, tym razem do rzutu karnego podszedł Bartłomiej Madej i zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. W 85. minucie spotkania goście zdobyli kolejnego gola, obrońcy Polonii dali się ograć w banalny sposób, a bramkarz został pokonany przez Przemysława Kornackiego. Kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania honorowego gola dla Polonii zdobył jej kapitan Adrian Malicki, który zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

- Każdy punkt jest dla nas niezwykle cenny, a my po tym meczu straciliśmy kolejne, głównie przez nasze błędy. Nasza sytuacja jest coraz gorsza – powiedział po meczu Adrian Malicki.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się w Radomsku z tamtejszym Mechanikiem.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 1:3 (0:0) MKS Pilica Przedbórz

(88’ Adrian Malicki – 56’ Daniel Potakowski – karny, 77’ Barłomiej Madej – karny, 85’ Przemysław Kornacki)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Jarzembowski, Batata, Cieślik (34’ Kulbat), Yermakov, Sulikowski (86’ Patryk Grzesiuk), Jakubiak, Strzębski, Malicki, Kamocki ( 46’ Grobelny), Skupień (46’ Wrona).

MKS Pilica Przedbórz: Lewandowski – Lizińczyk, Stolarski, Cander, Kujawski, Tarasenko, Potakowski, Kornacki, Jachymski, Motyka, Madej.