Polonia wyszarpała trzy punkty

Sobota, 29 sierpnia 20159
Podczas meczu z Borutą Zgierz piotrkowski zespół do ostatnich minut musiał walczyć o zwycięstwo, było to o tyle trudne, że w drugiej połowie poloniści musieli grać w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Sergio Batata, ostatecznie zespół Roberta Grzesiuka wygrał na własnym boisku z drużyną ze Zgierza 1:0 (1:0).
Daniel Potakowski zapewnił Polonii zwycięstwo.Daniel Potakowski zapewnił Polonii zwycięstwo.

Wynik tego meczu już w 12. minucie spotkania mogli otworzyć poloniści, Daniel Potakowski, który zakończył akcję swojego zespołu, ostatecznie nie trafił jednak w bramkę. Siedem minut później groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, tuż nad poprzeczką uderzył wówczas Krzysztof Baszczyński. Przez kilkadziesiąt następnych minut na boisku działo się niewiele, emocji nie zabrakło natomiast podczas kilkudziesięciu ostatnich sekund pierwszej połowy. Najpierw kontrę Polonii skutecznie wykończył Daniel Potakowski, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Goście próbowali odpowiedzieć niemal natychmiast, ich akcję, tuż przed polem karnym piotrkowian zatrzymał jednak Sergio Batata, ale sędzia uznał, że obrońca Polonii zatrzymał swojego rywala nieprzepisowo i ukarał go czerwoną kartką. Od tego momentu piotrkowski zespół musiał grać w osłabieniu. Goście próbowali wykorzystać ten fakt już od początku drugiej połowy, bardzo aktywny pod bramką Polonii był zwłaszcza wspomniany już Krzysztof Baszczyński, pomimo kilku prób piłkarzom ze Zgierza nie udało się jednak pokonać Filipa Błażejewskiego. Pod koniec meczu zwycięstwo Polonii mógł przypieczętować jeszcze wprowadzony po przerwie Adrian Malicki, ale ostatecznie nie trafił do bramki. Wkrótce potem sędzia odgwizdał koniec spotkania.

- Ten mecz kosztował nas sporo nerwów, ale najważniejsze są trzy punkty – powiedział strzelec jedynego gola Daniel Potakowski.

- Chciałem bardzo podziękować chłopakom za trud włożony w to spotkanie, wiem ile sił ich to kosztowało, przez całą drugą połowę musieliśmy grać w osłabieniu, ale ostatecznie zdobyliśmy komplet punktów i tylko to się liczy. Martwi mnie tylko coraz trudniejsza sytuacja kadrowa, Krzysiek Grobelny podczas dzisiejszego spotkania najprawdopodobniej złamał obojczyk, nie wiadomo także, czy Sergio Batata nie będzie musiał pauzować w związku z popełnionym przewinieniem. W obliczu kontuzji, z którymi boryka się kilku moich zawodników, to na pewno nie są najlepsze wieści - podsumował Robert Grzesiuk, trener piotrkowskiego zespołu.

Już w najbliższą środę piotrkowski zespół rozegra kolejny mecz, tym razem zmierzy się w Radomsku z tamtejszym Mechanikiem.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 1:0 (1:0) MKP Boruta Zgierz

(44' Daniel Potakowski)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Grobelny (36' Szymor), Kukułka, Batata, Grzybowski, Sulikowski, Gul, Jakubiak, Potakowski (55' Jarzębowski), Uflik (70' Zaor), Paprocki (84' Malicki).

MKP Boruta Zgierz: Czekaj – Baszczyński, Olesiński, Sebastian Ceglarz, Antczak ( 67' Banaszczyk), Wiktorowski (83'Błaszczyk), Retkowski, Śnita (74' Aiteka), Gil, Damian Ceglarz, Szadłecki.